Redfall یک ساله شد؛ آیا اکنون ارزش تجربه دارد؟

بازی Redfall یک سال پیش در چنین روزی منتشر شد. آیا این عنوان توانسته در این مدت به رستگاری برسد؟

بازی Redfall در تاریخ ۲ مه ۲۰۲۳ (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲) عرضه شد. این عنوان در زمان انتشار با واکنش شدیدا منفی طرفداران استودیوی Arcane و منتقدین مواجه شد. بازی Redfall از نظر امتیازات یک شکست تمام‌عیار بود و از نظر بسیاری این عنوان، از بدترین‌ بازی‌های تاریخ لقب گرفت. دستیابی به چنین جایگاهی آن قدر آسان نیست!

بازی Redfall امروز جشن تولد یک سالگی‌اش را جشن می‌گیرد. استودیوی Arcane پس از عرضه آن چندین به‌روزرسانی بزرگ و کوچک منتشر کرد که این کار از نظر مخاطبین، بیهوده تلقی می‌شد. بر اثر آپدیت‌ها، تغییرات متعددی بر بازی اعمال شد ولی این کار نتوانست نظر جامعه گیمینگ را نسبت به بازی عوض کند.

آیا Redfall ارزش تجربه کردن دارد؟

اگر در یک جمله بخواهم وضعیت کنونی Redfall را توصیف کنم، این است که بازی دیگر یک افتضاح کامل نیست، نه بیش‌تر و نه کم‌تر.

مهم‌ترین تغییر Redfall پس از عرضه، اضافه شدن حالت ۶۰ فریم بر ثانیه به بازی است. تجربه یک اثر شوتر اول شخص با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه، مانند یک کابوس است و بسیاری نمی‌توانند آن را حتی لحظه‌ای تحمل کنند.

Redfall یک ساله شد؛ آیا اکنون ارزش تجربه دارد؟ - گیمفا

جهان باز Redfall بسیار قابل پیش‌بینی و فاقد هر گونه عمق بوده و تنها چیزی که تا حدودی آن را قابل تحمل می‌کند، گان‌پلی بازی است. مبارزات و گان‌پلی بازی سرگرم‌کننده هستند و مبارزه با خون‌آشام‌ها جذاب است.

بازی Redfall اثری عمیق و به یاد ماندنی نیست، اما محتواهای نسبتا جالبی دارد و حتی برای چند ساعتی می‌تواند بازیکنان را سرگرم کند. مشکلات فنی و باگ‌های بازی نیز بسیار کم‌تر شده‌اند. اگر از مشترکین سرویس Game Pass هستید، تجربه Redfall ضرری ندارد اما به خریداری آن، حتی فکر هم نکنید!


بازی Redfall برای ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی در دسترس است. این عنوان در سرویس گیم‌پس نیز قرار دارد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *