DJI از اولین دوچرخه برقی خود رونمایی کرد + عکس

DJI با معرفی سیستم رانندگی جدیدی به نام Avinox و دوچرخه برقی Amflow رسماً وارد بازار دوچرخه‌های الکتریکی شد. این شرکت چینی که تاکنون بیشتر به‌خاطر تولید پهپاد شناخته می‌شود، اولین دوچرخه برقی خود را که دوچرخه کوهستان فیبر کربنی به‌ نام Amflow PL است، تا پایان سال جاری با موتور Avinox و باتری مناسبی که سریع شارژ می‌شود، روانه بازار خواهد کرد.

طبق گزارش‌های منتشرشده، دوچرخه برقی Amflow دارای حداکثر نیروی چرخشی بسیار چشمگیر ۱۲۰ نیوتن-متر و قدرت افزایشی ۱۰۰۰ وات است تا بتواند حتی از تندترین شیب‌ها نیز عبور کند. باوجوداین، موتور دستگاه کاملاً بی‌صدا کار می‌کند. باتری قابل‌تعویض ۸۰۰ وات‌ساعتی آن نیز با استفاده از شارژر GaN 2A/508W Amflow در ۱.۵ ساعت تا ۷۵ درصد شارژ می‌شود.

موتور Avinox دوچرخه

باوجود این قدرت و ظرفیت باتری، Amflow فقط ۱۹.۲ کیلوگرم وزن دارد که بخشی زیادی از آن به‌خاطر قاب فیبرکربنی ۲.۲۷ کیلوگرمی و سیستم رانندگی ۲.۵۲ کیلوگرمی Avinox است.

همچنین این دوچرخه برقی یک نمایشگر لمسی رنگی OLED دواینچی دارد که روی قاب آن قرار گرفته و از طریق اپلیکیشن Avinox داده‌‌ها را به کاربر نشان می‌دهد و درصورت بروز مشکل، به کاربر هشدار داده می‌شود و موقعیت او را در نقشه نشان می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های جذاب این دوچرخه الکتریکی می‌توان به پورت شارژ USB برای گوشی یا رایانه دوچرخه اشاره کرد. برای پدال‌های آن نیز چهار حالت کمکی در نظر گرفته شده است، مانند حالت خودکار که نیروی موردنیاز دوچرخه را براساس مقاومت تنظیم می‌کند.

این شرکت درباره سیستم رانندگی Avinox توضیح می‌دهد که Avinox «برای تعریف مجدد تجربه دوچرخه‌سواری برقی با قدرت، استقامت و ویژگی‌های هوشمند طراحی شده است».

قیمت تقریبی دوچرخه برقی DJI

انتظار می‌رود دوچرخه برقی Amflow PL در سه‌ماهه‌ چهارم سال جاری میلادی عرضه شود. DJI می‌گوید که این دستگاه احتمالاً با قیمتی بین ۷۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو (بین ۷۵۰۰ دلار تا ۱۲۸۵۰ دلار) عرضه خواهد شد. با این شرایط، می‌تواند با دوچرخه‌های برقی پریمیوم دیگر، مانند سری Turbo از Specialized، رقابت کند. همچنین DJI این دستگاه را در بازار کشورهایی مانند آلمان، بریتانیا و استرالیا عرضه می‌کند.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *