یک نسخه متفاوت از چری تیگو ۸ مشاهده شد، شاید این همان Xcite X-Cross 8 باشد!

نسخه متفاوتی از کراس‌اوور چری تیگو ۸ در تولیاتی مشاهده شد. این نسخه شاید دومین مدل برند Xcite با نام X-Cross 8 باشد.

برند Xcite به‌تازگی وارد بازار روسیه شده است و تولید مدل‌های آن برعهده Avtozavod سنت‌پترزبورگ است که قبلاً با آوتوواز مشارکت می‌کرد. اولین محصول این برند کراس‌اوور X-Cross 7 براساس چری تیگو ۷ پرو بود. خودروی دوم که تولیدش برای پاییز برنامه‌ریزی شده است، X-Cross 8 بزرگ‌تر خواهد بود که احتمالاً براساس چری تیگو ۸ ساخته می‌شود. اولین بار است که خودرویی متناسب با این ویژگی در روسیه مشاهده شده است.

تصاویر این کراس‌اوور نزدیک کارخانه مرکز علم و فناوری آوتوواز در تولیاتی ثبت شده است. در این عکس‌ها، نام خودرو با برچسب پوشانده شده است؛ ممکن است همان X-Cross 8 باشد.

مشخصات چری تیگو ۸ روسی

این مدل ترکیبی از نسخه‌های مختلف تیگو ۸ است. قسمت جلویی آن شبیه مدل پرچم‌دار تیگو ۸ پرو است که فقط در چین عرضه می‌شود. در عقبی خودرو با چراغ سراسری شبیه تیگو ۸ معمولی است و لوله‌های اگزوز چهارگانه بیشتر با تیگو ۸ پرو مکس مطابقت دارد.

پیش‌ازاین، تصاویری از نسخه‌ای غیرعادی چری تیگو ۸ در چین منتشر شده بود که می‌شد روی در عقبی آن عبارت ۲۹۰T را مشاهده کرد که نشان‌دهنده وجود یک موتور ۱.۶ لیتری توربو با گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر بود. همچنین مشخص بود این شاسی‌بلند از سیستم چهارچرخ محرک بهره می‌برد. وجود زاپاس در زیر آن نیز نشان می‌داد مدل هفت‌نفره است.

تونل مرکزی شبیه تیگو ۸ پرو مکس بازار روسیه طراحی شده بود. بااین‌حال، پنل ابزار دیجیتال و صفحه‌نمایش لمسی سیستم چندرسانه‌ای دوگانه نبودند، بلکه شبیه تیگو ۸ پرو معمولی بودند.

بنابراین می‌توان گفت این چری تیگو ۸ خاص که در تولیاتی مشاهده شده است، به احتمال زیاد همان X-Cross 8 باشد. این مدل هفت‌نفره به سیستم چهارچرخ محرک و موتور ۱.۶ لیتری توربو با توان ۱۹۷ اسب بخار و گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر مجهز خواهد بود.

البته شاید این مدل صرفاً تیپ جدیدی از کراس‌اوور چینی باشد. این احتمال وجود دارد که این خودرو با چندین موتور و چیدمان پنج و هفت‌نفره عرضه شود. جزئیات کامل نزدیک به شروع فروش رسمی این کراس‌اوور مشخص می‌شود.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *