گوگل روی توسعه چت‌بات‌های هوش مصنوعی براساس شخصیت‌های مشهور و اینفلوئنسرها کار می‌کند

گوگل در حال توسعه چت‌بات‌های هوش مصنوعی براساس شخصیت‌های مشهور و اینفلوئنسرها است تا تجربه کاربری جذاب‌تری را ایجاد کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که گوگل در حال ساخت چت‌بات‌های هوش مصنوعی براساس شخصیت‌های مشهور و اینفلوئنسرهای یوتیوب است. این چت‌بات‌ها توسط مدل‌ زبانی بزرگ جمینای پشتیبانی خواهند شد.

در همین راستا گوگل در تلاش است تا با اینفلوئنسرها و همچنین شخصیت‌های مشهور قراردادهایی منعقد کند تا شخصیت‌های مجازی آن‌ها برای این چت‌بات‌ها استفاده شود. این پروژه توسط رایان گرمیچ، یک مدیر اجرایی باسابقه که روی گوگل Doodle کار می‌کند، و تیمی ده نفره هدایت می‌شود.

توسعه چت‌بات‌های جدید: همکاری با شخصیت‌های مشهور و اینفلوئنسرها

هدف اصلی از توسعه این چت‌بات‌ها، نشان دادن قابلیت‌های فناوری هوش مصنوعی مولد گوگل به کاربران عادی است. گوگل امیدوار است که این چت‌بات‌ها بتوانند جذابیت بیشتری برای کاربران ایجاد کنند و از طریق شخصیت‌های مشهور و محبوب، تعاملات بیشتری با کاربران برقرار کنند. این چت‌بات‌ها به کاربران این امکان را می‌دهند که با شخصیت‌های مجازی محبوب خود به‌طور مستقیم تعامل کنند، تجربه‌ای که می‌تواند جذابیت زیادی برای کاربران داشته باشد.

گوگل در تلاش است تا با اینفلوئنسرها و شخصیت‌های مشهور قراردادهایی منعقد کند. این شرکت قصد دارد تا با ارائه چت‌بات‌هایی که شبیه به گفتگو با این افراد است، تجربه جدیدی برای کاربران ایجاد کند. به عنوان مثال، متا پیش‌تر با شخصیت‌هایی مانند پاریس هیلتون، اسنوپ داگ و تام بردی همکاری کرده است تا چت‌بات‌های مشابهی برای شبکه‌های اجتماعی خود ایجاد کند.

گوگل همچنین در حال کار بر روی فناوری‌ای است که به کاربران امکان می‌دهد چت‌بات‌های خود را برای گفتگو ایجاد کنند. این فناوری مشابه با Character.ai است که قبلاً به افراد اجازه می‌دهد شخصیت‌های شبیه‌سازی شده چت‌بات ایجاد کنند. این ویژگی می‌تواند در نهایت به سرویس یوتیوب گوگل ادغام شود و کاربران بتوانند چت‌بات‌های شخصی خود را بر اساس شخصیت‌های مورد علاقه‌شان ایجاد کنند.

به نظر می‌رسد که چت‌بات‌های گوگل ممکن است فقط یک آزمایش باشند و ممکن است فقط در Google Labs یعنی وب‌سایت شرکت برای محصولات آزمایشی ظاهر شوند و به طور گسترده‌تر در دسترس نباشند. همچنین هنوز مشخص نیست که آیا گوگل برای این نوع خدمات هزینه‌ای دریافت خواهد کرد یا خیر. این احتمال وجود دارد که امکان گفتگو با نمایندگان مجازی افراد را با برنامه اشتراک Google One خود که قبلاً دسترسی به مدل پیشرفته جمینای را در برنامه‌های AI پریمیوم خود قرار داده است، ادغام کند.

چت‌بات‌های هوش مصنوعی متا بر اساس شخصیت‌های مشهور هرگز واقعاً موفق نبودند، با وجود اینکه این شرکت آن‌ها را در هر محصولی که می‌سازد جا داده است.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *