گروه بهمن با کامیونت فورس F38، آماده رویایی با نیسان آبی می‌شود!

گروه بهمن در حاشیه نمایشگاه خودرو شیراز ۱۴۰۳، از محصولی جدید به نام کامیونت فورس F38 رونمایی کرد. این کامیونت خودروی تجاری کوچکی است و رقیب مستقیم نیسان آبی به حساب می‌آید. گروه بهمن قیمت کامیونت جدید ش را ۸۷۰ میلیون تومان اعلام کرده است که حدود ۳۰۰ میلیون تومان گران‌تر از نیسان آبی است. البته در ازای این افزایش قیمت تجهیزات متفاوتی را نیز در اختیار خواهید گرفت. علاوه‌براین، این کامیونت با سه سال گارانتی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

مشخصات و امکانات کامیونت فورس F38

قدرت کامیونت فورس اف ۳۸ را موتور دولیتری تنفس طبیعی بنزینی تأمین می‌کند. پیشرانه این کامیونت ساخت میتسوبیشی است و حداکثر ۱۳۹ اسب‌بخار قدرت و ۱۹۶ نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. جعبه‌دنده پنج‌سرعته دستی از برند DAE نیز در این کامیونت وظیفه انتقال قدرت به محور عقب را برعهده دارد.

مجموع وزن ناخالص کامیونت فورس F38 به ۳.۸ تن می‌رسد. از این نظر، خودروی تجاری سبکی محسوب می‌شود. باتوجه‌به حداکثر وزن ناخالص، کامیونت جدید گروه بهمن می‌تواند بین ۱.۵ الی ۲ تن بار را با خودش حمل کند. البته در کشور ما حمل بارهای نامتعارف با خودروهای تجاری موضوعی مرسوم است؛ بنابراین می‌توان گفت قابلیت حمل بار کامیونت فورس اف ۳۸ نیز با نیسان آبی معروف برابری می‌کند. سیستم ترمز کامیونت فورس در جلو از نوع دیسکی و عقب کاسه‌ای است. ظرفیت باک سوخت این کامیونت نیز ۶۰ لیتر اعلام شده است. ترمزدستی کامیونت فورس F38، روی گاردان قرار دارد که نسبت به ترمزدستی‌های معمولی، عملکرد بهتری دارد.

از نظر امکانات و تجهیزات، کامیونت فورس F38 به‌خوبی مجهز شده است؛ سیستم چندرسانه‌ای همراه نمایشگر، هشدار برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار، سیستم هشدار خروج از خط، سیستم کنترل حرکت در سربالایی، کروز کنترل، دکمه‌های کنترلی مالتی مدیا روی فرمان، چراغ روشنایی روز، سنسور نور، ریموت کنترل، شیشه‌های جانبی برقی همراه گرمکن، سیستم تهویه الکتریکی دستی و دو کیسه هوا ازجمله تجهیزات این کامیونت هستند.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *