کیا EV6 جدید با باتری بزرگتر به بازار می‌آید

شرکت خودروسازی کره‌ای کیا، از سال ۲۰۲۱ وارد بازار خودروهای برقی شد. این شرکت تجربه خود در تولید خودروهای اقتصادی بنزینی را به کار گرفت تا براساس آن، خودروهای برقی کارآمد و خوش‌قیمت تولید کند. یکی از محصولات محبوب و الکتریکی این شرکت یعنی کیا EV6 اکنون به نیمه عمر خود رسیده است و باید چند به‌روزرسانی جدید را دریافت کند.

کیا EV6 برای سال آینده در قالب دو مدل استاندارد و GT-Line عرضه خواهد شد. تفاوت ظاهری این دو مدل، اضافه شدن یک نوار در جلوی مدل GT-Line‌ است. سپرهای هر دو مدل نیز تغییر کرده‌اند و با توجه به انتخاب مشتری، رینگ‌های آلیاژی ۱۹ یا ۲۰ اینچی برای این خودرو نصب خواهد شد.

تغییرات کیا EV6 برای سال ۲۰۲۵

نسخه جدید کیا EV6 دارای فرمان سه‌پره متفاوت و نمایشگرهای دوگانه جدیدی است. همچنین سیستم احراز هویت با اثرانگشت، نمایشگر ۱۲ اینچی هدآپ دیسپلی و آینه دید عقب دیجیتال نیز به این خودرو اضافه شده‌اند. قطعه مشکی رنگ پیانویی که مورد انتقاد کاربران قرار داشت نیز از کنسول مرکزی کیا EV6 حذف شده است.

سایر تغییرات انجام شده در هاچ‌بک کراس الکتریکی کیا با چشم قابل مشاهده نیستند. این تغییرات شامل کیسه‌های هوای جانبی ردیف دوم، ستون B ضخیم‌تر برای استحکام بدنه و بهبود عایق‌بندی کابین است. همچنین کمک فنرها از نو تنظیم شده‌اند تا سواری خودرو بهبود یابد. مواد عایق صوتی بیشتری نیز به قسمت عقب خودرو اضافه شده‌اند. کاربران می‌توانند از طریق به‌روزرسانی‌های آنلاین، نرم‌افزارهای مختلفی را روی سیستم سرگرمی خودرو نصب کنند. اندروید اتو و اپل کارپلی نیز به صورت استاندارد روی سیستم سرگرمی خودرو نصب هستند.

نسخه‌های فعلی هاچ‌بک کراس الکتریکی کیا با باتری ۷۷.۴ کیلووات ساعتی عرضه می‌شوند اما مدل ۲۰۲۵ این خودرو، با پکیج بزرگتر ۸۴ کیلووات ساعتی به دست مشتریان خواهد رسید. این پکیج از شارژ سریع ۳۵۰ کیلوواتی پشتیبانی می‌کند که با استفاده از آن، ظرفیت باتری‌ها طی ۱۸ دقیقه از ۱۰ به ۸۰ درصد می‌رسد. با استفاده از باتری‌های جدید،‌ برد کیا EV6 از ۲۹۵ مایل (۴۷۲ کیلومتر) به ۳۰۷ مایل (۴۹۲ کیلومتر) افزایش یافته است. نسخه جدید کیا EV6 از ماه آینده در بازار کره جنوبی عرضه خواهد شد و پس از آن در سایر نقاط جهان عرضه خواهد شد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *