چین اولین شهر بیمارستانی هوش مصنوعی را افتتاح کرد

چین اولین شهرک بیمارستانی هوش مصنوعی خود را افتتاح کرد. در این شهرک، بیماران در یک دنیای مجازی توسط پزشکان تولیدشده توسط هوش مصنوعی درمان می‌شوند.

محققان «دانشگاه چینهوا» اخیراً در این دنیای مجازی، «Agent Hospital» را راه‌اندازی کرده‌اند، جایی که تمام پزشکان، پرستاران و بیماران توسط عوامل هوشمندی کنترل می‌شوند که از مدل‌های زبانی بزرگ (LLM) پشتیبانی می‌کنند و می‌توانند به‌طور مستقل با یکدیگر تعامل داشته باشند.

درمان بیماران در بیمارستان هوش مصنوعی

پزشکان هوش مصنوعی می‌توانند ۱۰۰۰۰ بیمار را در چند روز درمان کنند، کاری که پزشکان واقعی آن را حداقل در دو سال انجام می‌دهند. «لیو یانگ»، رهبر این تیم تحقیقاتی می‌گوید که این روش نوآورانه باعث می‌شود تا پزشکان واقعی نیز بتوانند بیماران را به‌صورت مجازی درمان کنند و در عین حال به دانشجویان پزشکی آموزش‌های بهتری ارائه دهند.

لیو توضیح می‌دهد که با شبیه‌سازی بیماران هوش مصنوعی مختلف، دانش آموزان می‌توانند با اطمینان بیشتری برنامه‌های درمانی را بدون آسیب رساندن به بیماران واقعی آزمایش کنند. او همچنین گفت که شهرک بیمارستانی هوش مصنوعی می‌تواند سناریوهای مختلف پزشکی مانند شیوع، توسعه و کنترل بیماری‌های عفونی در یک منطقه را شبیه‌سازی و پیش‌بینی کند.

نشریه گلوبال تایمز مستقر در چین با استناد به مصاحبه‌های اخیر محققان چینی می‌گوید:

«مفهوم شهرک بیمارستانی هوش مصنوعی، که در آن بیماران مجازی توسط پزشکان هوش مصنوعی درمان می‌شوند، هم برای متخصصان پزشکی و هم برای عموم مردم اهمیت زیادی دارد. هدف بیمارستان هوش مصنوعی آموزش پزشک‌ها از طریق یک محیط شبیه‌سازی‌شده است تا بتوانند به‌طور مستقل تکامل پیدا کنند و توانایی خود را برای درمان بیماری بهبود بخشد.»

درنهایت، لیو اعلام کرد که پس از شش ماه توسعه، شهرک بیمارستان هوش مصنوعی برای استفاده عملی در حال نزدیک‌شدن به آمادگی خود است و هدف آن‌ها، عملیاتی‌شدن این پروژه تا نیمه دوم سال ۲۰۲۴ است.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *