چگونه در لینکدین کار پیدا کنیم؟

لینکدین یک شبکه اجتماعی مختص کسب‌و‌کارهاست و از طریق آن می‌توانید کارهای زیادی انجام دهید. با این حال، احتمالاً مهم‌ترین قابلیتی که لینکدین در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، پیداکردن فرصت‌های شغلی جدید است. در این مطلب از دیجیاتو به توضیح این موضوع خواهید پرداخت که چگونه در لینکدین کار پیدا کنیم.

مزایای لینکدین در پیداکردن فرصت شغلی جدید

اگر به دنبال فرصت شغلی جدیدی هستید، لینکدین یکی از بهترین و باارزش‌ترین گزینه‌هایی محسوب می‌شود که فرصت جستجوی یک شغل جدید را در اختیار شما قرار می‌دهد. علاوه بر پیدا کردن فرصت‌های شغلی در دسترس، از طریق آن می‌توانید با کارفرمایان و شرکت‌های متفاوتی ارتباط بگیرید.

امکان شبکه‌سازی دیگر قابلیت مهم این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود تا از این طریق بتوانید متخصصان صنعت موردنظر خود را پیدا کنید و از آن‌ها اطلاعات جدیدی به دست بیاورید.

البته پیش از هرچیزی باید یک حساب کاربری حرفه‌ای در لینکدین داشته باشید که ما قبلاً در مقاله دیگری، نحوه ساخت یک حساب حرفه‌ای و نکات مربوط به آن را آموزش داده بودیم.

راه‌هایی برای افزایش شانس پیداکردن شغل جدید در لینکدین

لینکدین یک شبکه اجتماعی برای کسب‌و‌کارها با بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر از سراسر جهان است.

بنابراین برای پیداکردن فرصت شغلی متناسب خود، با توجه به استعدادهای زیادی که در آن وجود دارد، باید به سراغ بهترین رویکردها بروید. بهترین راه برای افزایش شانس دریافت دعوتنامه مصاحبه در لینکدین، فعالیت در این شبکه اجتماعی، شرکت در بحث‌ها و به‌اشتراک‌گذاری مطالب است. همچنین تا جایی که می‌توانید با افراد حرفه‌ای صنعت یا حرفه خود ارتباط برقرار کنید.

چند نکته برای به‌دست‌آوردن نتایج بهتر در لینکدین:

  1. پروفایل خود را بهینه کنید: پروفایل لینکدین شما یک رزومه دیجیتال محسوب می‌شود، بنابراین اطمینان پیدا کند که اطلاعات خود را به‌صورت کامل، به‌روز و متناسب با شغل مدنظر خود انتخاب کنید. فهرست‌کردن مهارت‌ها و دستاوردها و استفاده از یک عکس پروفایل مناسب و حرفه‌ای نیز از جملات نکاتی است که باید به آن‌ها توجه داشت.
  2. شبکه‌سازی کنید: با افراد صنعت خود، همکاران فعلی و سابق و متخصصان دیگری که می‌توانند در روند جستجو شغل به شما کمک کنند، ارتباط برقرار کنید. نظرات خود را در پست‌های آن‌ها ارسال کنید و همچنین محتوای مربوط با آن‌ها را به اشتراک بگذارید.
  3. به جستجو شغل‌ها بپردازید و درخواست خود را ارسال کنید: لینکدین دارای یک ویژگی جستجوی شغل است که با آن می‌توانید براساس مهارت‌ها و علایق خود، فرصت‌های شغلی جدیدی پیدا کنید. در ادامه بیشتر به توضیح نحوه جستجو فرصت شغلی در لینکدین خواهیم پرداخت.
  4. با استخدام‌کنندگان تماس بگیرید: بسیاری از شرکت‌ها از لینکدین برای یافتن استعدادهای جدید استفاده می‌کنند. بنابراین بهتر است همیشه با استخدام‌کنندگان صنعت خود در تماس باشید و علاقه خود برای همکاری با آن‌‎ها را با یک پیام حرفه‌ای ابراز کنید.
  5. از گروه‌های لینکدین غافل نشوید: به گروه‌های لینکدین که مرتبط با صنعت شما هستند بپیوندید و با اعضا آن‌ها وارد بحث شوید. این امر می‌تواند به شما در ایجاد روابط کمک کند و همچنین باعث می‌شود تا شما بیشتر در معرض دید کارفرمایان بالقوه قرار بگیرید.

با رعایت این چند نکته می‌توانید شانس خود را برای یافتن شغل از طریق لینکدین افزایش دهید.

چگونه در لینکدین کار پیدا کنیم

برای پیداکردن کار و حرفه موردنظر خود در لینکدین، روش‌های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

۱. جستجوی شغل‌های لینکدین

اولین روش، جستجوی مستقیم فرصت‌های شغلی موجود است. در صفحه مربوط به شغل‌های لینکدین می‌توانید موقعیت‌های مربوط به محل زندگی خود را بررسی کنید. همچنین این قسمت دارای فیلترهایی مانند زمان ارسال آگهی، سطح تجربه و موارد دیگی است که به روند جستجو شما کمک می‌کند.

علاوه بر این، می‌تواند با ثبت علایق و ترجیحات شغلی خود، از لینکدین بخواهید تا فرصت‌های شغلی را به‌طور خودکار به شما پیشنهاد دهد.

۲. شرکت‌ها را دنبال کنید

اگر شرکت خاصی وجود دارد که دوست دارید در آن مشغول به کار شوید، پیشنهاد می‌کنیم که صفحه آن را در لینکدین دنبال کنید. انجام این کار مانند سایر شبکه‌های اجتماعی دیگر از جمله ایکس و اینستاگرام است. نکته‌ای که وجود دارد این است که با دنبال‌کردن صفحه شرکت‌ها، تمام اطلاعیه‌ها از جمله آگهی‌های شغلی که توسط آن‌ها ارسال می‌شود، در صفحه اصلی شما نیز نمایش داده خواهد شد.

۳. با استخدام کنندگان و مدیران استخدام ارتباط برقرار کنید

همانطور که گفتیم، شبکه‌سازی یکی از قدرتمندترین راه‌ها در لینکدین برای یافتن فرصت‌های شغلی است. بنابراین با ارتباط‌گرفتن با استخدام‌کنندگان و مدیران مسئول استخدام، علاوه بر اینکه شبکه خود را گسترش می‌دهیم، شانس بیشتری برای پیداکردن فرصت‌های شغلی جدید خواهید داشت.

همچنین هنگام ارتباط با استخدام‌کنندگان و مدیران استخدام، بهتر است که دلیل انجام این کار را با یک پیام کوتاه و حرفه‌ای به آن‌ها توضیح دهید. علاوه بر این، حفظ و رشد این دسته از روابط در طول زمان بسیار مهم است، به‌عنوان مثال می‌توانید واکنش خود نسبت به پست‌های آن‌ها را بیان کنید و اطلاعاتی که دارید را با آن‌ها به اشتراک‌ بگذارید.

۴. از برچسب hiring یا Open to Work لینکدین استفاده کنید

لینکدین برای افرادی که به دنبال شغل هستند، برچسب خاصی تحت عنوان Open to Work در نظر گرفته است که روی عکس پروفایل شما نمایش داده می‌شود. با وجود این برچسب، شرکت‌ها و کاربران دیگر متوجه خواهند شد که شما به دنبال یک فرصت شغلی هستید.

برای فعال‌کردن این قابلیت، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا از صفحه اصلی، روی تصویر پروفایل خود در گوشه سمت راست کلیک کنید و پس از آن، View Profile را انتخاب کنید.

پس از واردشدن به پروفایل خود، در زیر عکس شما گزینه‌ای با عنوان Open to وجود دارد. روی آن کلیک کنید.

با انتخاب این دکمه، سه گزینه برای شما نمایش داده خواهد شد که باید Finding a new job را انتخاب کنید.

پس از آن صفحه جدیدی برای شما نمایش داده می‌شود که از طریق آن می‌توانید ترجیات شغلی خود، مانند مکان مدنظرتان، شیوه کار (حضوری یا دورکاری) یا نحوه استخدام (تمام وقت یا پاره وقت) را مشخص کنید. همچنین می‌توانید مشخص کنید که این برچسب فقط برای استخدام‌کنندگان نمایش داده شود یا تمام افراد قادر به مشاهده آن باشند. در صورتی که گزینه تمام کاربران لینکدین را انتخاب کنید (مانند تصویر زیر)، برچسب مذکور به تصویر پروفایل شما اضافه خواهد شد.

در نهایت، پروفایل شما مانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد:

۵. همیشه مهارت‌های جدید خود را به پروفایلتان اضافه کنید

به‌عنوان آخرین نکته مربوط به اینکه چگونه در لینکدین کار پیدا کنیم، باید به این نکته اشاره کرد که مهارت‌هایی که یاد دارید را به پروفایل خود اضافه کنید تا استخدام کنندگانی که به دنبال افراد جدید با سابقه شما هستند بتوانند شما را سریع‌تر پیدا کنند. طبق تحقیقات انجام‌شده، بیش از ۹۰ درصد افرادی که در عرض سه ماه شغل موردنظر خود را پیدا کردند، حداقل پنج مهارت را در پروفایل خود ذکر کرده بودند.

نکته قابل‌توجه دیگری که درباره مهارت‌ها وجود دارد این است که دیگر کاربران می‌توانند آن‌ها را تأیید کنند. برای به دست‌آوردن این تأییدیه‌ها نیز فقط کافی است تا از همکاران سابق خود بخواهید که این کار را انجام دهند.

جمع‌بندی مطلب چگونه در لینکدین کار پیدا کنیم یا پروژه بگیریم

همانطور که گفتیم، پروفایل لینکدین شما به‌نوعی یک رزومه دیجیتال محسوب می‌شود، بنابراین در زمینه پیدا کردن یک شغل جدید، کمک زیادی به شما خواهد کرد. با این وجود، نیاز است تا یک پروفایل حرفه‌ای و کامل ایجاد کنید و همیشه با دیگر افراد حرفه‌ای، استخدام‌کنندگان و شرکت‌ها در تعامل باشید تا علاوه بر دریافت اطلاعات مربوط به فرصت‌های شغلی جدید، خودتان را به آن‌ها اثبات کنید.

سوالات متداول

آیا در لینکدین می‌توانم شغل مدنظر خود را پیدا کنم؟

لینکدین یک شبکه اجتماعی مختص شغل و کسب‌کارهاست. بنابراین بله، در این شبکه اجتماعی می‌توانید به فرصت‌های شغلی زیادی دسترسی داشته باشید.

چه عواملی شانس پیداکردن شغل جدید در لینکدین را افزایش می‌دهند؟

ساخت یک پروفایل حرفه‌ای و ایجاد شبکه‌ای از کاربران از جمله عواملی هستند که شانس پیداکردن شغل جدید را برای شما افزایش می‌دهند.

چگونه می‌توان در لینکدین مشخص کنم که به دنبال شغل جدیدی هستم؟

لینکدین دارای یک برچسب اختصاصی با نام Open to Work است که مشخص می‌کند شما در حال جستجو فرصت‌های شغلی بالقوه هستید.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *