چت مخفی تلگرام کجاست؟ | چگونه چت تلگرام را مخفی کنیم؟

تلگرام درحال‌حاضر از محبوب‌ترین سرویس‌های پیام‌رسان جهان است و یکی از ویژگی‌هایی که باعث محبوبیت آن شده، قابلیت چت مخفی (Secret Chat) تلگرام است. در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم چگونه از چت ‌مخفی تلگرام استفاده کنید.

چت مخفی تلگرام چیست؟

Secret Chat تلگرام به‌طورکلی برای ایمن‌تر و خصوصی‌ترکردن چت‌های کاربران طراحی شده است. همچنین چت‌های مخفی تلگرام کامل رمزگذاری شده‌اند تا فقط فرستنده و دریافت‌کننده بتوانند آن‌ها را بخوانند.

چت‌های مخفی با نمونه‌های عادی تفاوت‌هایی دارند؛ به‌عنوان مثال، نمی‌توانید پیام‌هایی را که با Secret Chat ارسال شده‌اند، برای دیگران ارسال کنید. همچنین این چت‌ها از قابلیت خودتخریبی پشتیبانی می‌کنند؛ می‌توان تنظیم کرد محتوای آن‌ها پس از گذشت مدتی حذف شوند.

علاوه‌براین، درصورتی‌که یکی از اعضای چت اسکرین‌شات بگیرد، این موضوع به فرد دیگر اطلاع داده می‌شود.

چگونه چت تلگرام را مخفی کنیم

سیکرت چت تلگرام

چت‌های تلگرام به‌صورت پیش‌فرض مخفی نیستند و برای شروع آن‌ها باید اقداماتی انجام دهید. درحال‌حاضر، فقط از طریق نسخه‌‎های موبایل تلگرام برای اندروید و iOS می‌توانید چت مخفی را شروع کنید. همچنین روش این کار در اندروید و iOS نسبتاً یکسان است.

برای شروع چت ‌مخفی در تلگرام، مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا پروفایل فردی را که می‌خواهید با او چت مخفی بکنید، باز کنید.
اپلیکیشن تلگرام
  • روی منوی سه‌نقطه‌ای بالا سمت راست ضربه بزنید.
تلگرام اندروید
  • از گزینه‌های نمایش داده‌ شده، Start Secret Chat را انتخاب کنید.

به همین سادگی می‌توانید چت مخفی را در تلگرام آغاز کنید. برای پایان‌ دادن به چت مخفی نیز کافی‌ست مانند چت معمولی آن را حذف کنید.

جمع‌بندی

برنامه تلگرام

استفاده از چت مخفی تلگرام را در شرایطی که ممکن است اسناد و تصاویر حساسی ردوبدل شود، برای حفظ حریم‌ خصوصی و رمزگذاری پیام‌ها پیشنهاد می‌کنیم؛ چون‌که فقط فرستنده و گیرنده می‌توانند پیام‌ها را مشاهده کنند.

البته این ویژگی معایب و خطراتی نیز به‌ دنبال دارد و می‌تواند برای کودکان و نوجوانان به محیطی ناامن تبدیل شود. همچنین هرکسی می‌تواند درصورتی‌که فقط نام کاربری فرد دیگر را داشته باشد، چت مخفی را شروع کند.

سؤالات متداول

چت مخفی تلگرام چیست؟

Secret Chat به چت‌هایی گفته می‌شود که پیام‌های آن را نمی‌توان برای دیگران ارسال کرد و شامل محدودیت‌های دیگری، مانند اطلاع‌رسانی از اسکرین‌شات، می‌شود.

چت‌های مخفی تلگرام تا چه زمانی ادامه پیدا می‌کنند؟

تا زمانی که اقدام به حذف چت نکنید، Secret Chat ادامه دارد.

با نسخه دسکتاپ تلگرام می‌توان چت ‌مخفی آغاز کرد؟

خیر، درحال‌حاضر فقط از طریق اپلیکیشن‌های موبایل می‌توان این کار را انجام داد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *