پیکاپ رم ۱۲۰۰ معرفی شد، نسخه آمریکایی چانگان هانتر پلاس

رونق گرفتن بازار پیکاپ‌های میان‌رده در سراسر جهان، باعث شده است تا آمریکایی‌ها نیز به این حوزه وارد شوند. شرکت‌های آمریکایی برای حضور قدرتمند در بازار پیکاپ‌های متوسط و کوچک، به سراغ همکاری با شرکای خود رفته‌اند. یکی از جدیدترین پیکاپ‌های آمریکایی متوسط، رم ۱۲۰۰ است که نسخه مشابه پژو لندترک و چانگان هانتر پلاس به حساب می‌آید.

باید به مخاطبین خاطرنشان کنیم که سایپا تصمیم دارد تا پیکاپ چانگان هانتر پلاس را به‌صورت وارداتی در بازار ما عرضه کند. البته صحبت‌هایی مبنی بر مونتاژ این پیکاپ در زامیاد، زیرمجموعه سایپا نیز عنوان شده است. چانگان هانتر پلاس برخلاف پیکاپ‌های رم، فیات و پژو از موتور دولیتری توربوشارژر استفاده می‌کند. بااین‌حال امکانات رفاهی پیکاپ چینی در مقایسه با همتایان غیرچینی خود بیشتر است.

نگاهی کوتاه به رم ۱۲۰۰

رم ۱۲۰۰ کار خود را در مکزیک آغاز خواهد کرد؛ بازاری که تشنه پیکاپ‌های جدید از برندهای معتبر جهانی با قیمت مقرون‌به‌صرفه است. البته پیش‌ازاین و در فاصله سال‌های ۲۰۱۶ الی ۲۰۱۹، نسخه‌ای از میتسوبیشی L200 با نام رم ۱۲۰۰ نیز به بازار مکرزیک عرضه شده بود.

نسل اول رم ۱۲۰۰، مدل تغییریافته میتسوبیشی L200

پژو لندترک که منبع اصلی الهام‌گیری پیکاپ‌های چانگان، فیات و رم است، کار خود را در سال ۲۰۲۰ آغاز کرد. تمامی نسخه‌های مختلف این پیکاپ از نظر جلوپنجره با یکدیگر تفاوت دارند اما در بخش چراغ‌ها می‌توان شباهت‌هایی میان این چند خودرو یافت.

پیکاپ میان‌رده رم در قالب چهار تیپ و دو نسخه تک‌کابین و دوکابین به بازار مکزیک عرضه خواهد شد. تمامی نسخه‌های این پیکاپ با پیشرانه ۲.۴ لیتری توربوشارژر بنزینی عرضه می‌شوند که ۲۱۰ اسب‌بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. گیربکس شش سرعته دستی یا شش سرعته اتوماتیک نیز وظیفه انتقال قدرت را در این پیکاپ برعهده دارد. تنها بالاترین و مجهزترین تیپ این خودرو سیستم چهارچرخ محرک دارد و سایر تیپ‌ها دیفرانسیل عقب هستند.

فیات تیتانو، نزدیک‌ترین خویشاوند رم ۱۲۰۰

قیمت رم ۱۲۰۰ در مکزیک از قبل مشخص شده است. نسخه پایه این پیکاپ ۴۴۴,۹۰۰ پزو (۱,۵۶۱,۵۹۹,۰۰۰ تومان) است. بالاترین تیپ این پیکاپ نیز ۶۶۸,۹۰۰ پزو (۲,۳۴۷,۸۳۹,۰۰۰ تومان) قیمت دارد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *