هوش مصنوعی راوی ElevenLabs با صدای افراد مشهور آپدیت شد + ویدیو

هفته گذشته، استارتاپ هوش مصنوعی ElevenLabs که برخی مهندسان سابق گوگل آن را تأسیس کرده‌اند، اپلیکیشن ElevenLabs Reader: AI Audio را برای iOS منتشر کرد. این اپلیکیشن می‌تواند با کمک هوش مصنوعی فایل‌های متنی یا لینک‌های وب را برای کاربران بخواند. اکنون این استارتاپ اعلام کرده مجموعه جدیدی از صداها را به اپ خود اضافه کرده است که شامل صدای برخی چهره‌های مشهور فقید هالیوود می‌شود، مانند «جیمز دین» و «لارنس الیویه».

ElevenLabs در حساب ایکس خود ویدیوی زیر را منتشر کرده که خواندن این مقالات با صدای این افراد شناخته‌شده را نمایش می‌دهد. در متن این پست نوشته شده است:

«در اپلیکیشن Reader ما، می‌توانید به کتاب‌ها و مقالات موردعلاقه خود با صدای «جودی گارلند»، «جیمز دین»، «برت رینولدز» و «سر لارنس الیویه» گوش دهید.»

صدای افراد مشهور در هوش مصنوعی ElevenLabs

برای اضافه‌ شدن صدای این افراد مشهور، ElevenLabs با شرکت CMG Worldwide که حقوق مالکیت معنوی آن را در اختیار دارد، همکاری کرده است. علاوه‌براین، طی ماه‌های آینده نیز قرار است صدای افراد مشهور بیشتری به این اپلیکیشن هوش مصنوعی اضافه شود.

ElevenLabs به‌طور خاص روی مدل‌های هوش مصنوعی تبدیل متن به گفتار، دوبله و ایجاد جلوه‌های صوتی تمرکز دارد و اپلیکیشن Reader آن تلاش جدیدی در این زمینه است. استفاده از این اپلیکیشن که فعلاً فقط برای iOS منتشر شده، کاملاً رایگان است و فقط باید لینک یا فایل هر متنی (چه مقاله‌ کوتاه باشد چه کتاب الکترونیکی ۳۰۰ صفحه‌ای) را به آن بدهید تا اپلیکیشن بلافاصله آن را با صداهای هوش مصنوعی بخواند.

درحال‌حاضر، این اپلیکیشن فقط از انگلیسی پشتیبانی می‌کند. می‌توانید صدای مدنظرتان را از بین ۱۱ صدا و لهجه انتخاب کنید.

درنهایت باید اشاره کرد که اضافه‌ شدن صدای افراد مشهور به اپلیکیشن ElevenLabs نگرانی‌هایی را در زمینه سوءاستفاده از آن‌ها به وجود خواهد آورد. ElevenLabs می‌گوید از وجود چنین نگرانی‌هایی آگاه است و با تمرکز ویژه بر ایمنی، این صداها را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است.منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *