نگاهی به قیمت دوچرخه برقی در بازار + جدول قیمت تیر ۱۴۰۳

دوچرخه‌های برقی، وسایل حمل‌ونقل جدید و نوآورانه موجود در کشورمان هستند. این دوچرخه‌ها با نام دوچرخه سبز هم شناخته می‌شوند. هدف از ساخت دوچرخه الکتریکی، کمک به کاربر برای طی کردن مسیر طولانی‌تری است. محبوبیت این وسایل نقلیه باعث شده است تا در مطلب امروز نگاهی به قیمت دوچرخه برقی در بازار کشورمان داشته باشیم.

دوچرخه‌های برقی از میانه دهه ۱۳۹۰ خورشیدی به بازار ایران معرفی شدند. در آن زمان تنوع این وسایل اندک بود اما اکنون مدل‌های مختلفی از دوچرخه‌های برقی در بازار وجود دارد. تنوع این وسایل نقلیه باعث شده است تا گزینه‌های پیش‌روی کاربران بیشتر از گذشته باشد. قیمت دوچرخه برقی نیز با تنوع گزینه‌ها، گسترده‌تر از گذشته شده است.

قیمت دوچرخه برقی در بازار، تیرماه ۱۴۰۳:

مدل قیمت (تومان)
دوچرخه برقی P6 ۲۳۰.۰۰۰.۰۰۰
دوچرخه برقی P5 ۲۵۰.۰۰۰.۰۰۰
آفرود کاسویل ۲۴۰.۰۰۰.۰۰۰
GT20 Coswheel ۱۹۰.۰۰۰.۰۰۰
جاینت ۲۲۵.۰۰۰.۰۰۰
(۲۰۲۳) Talon +E ۷۲.۰۰۰.۰۰۰
دوچرخه برقی DF1 ۸۰.۰۰۰.۰۰۰
تاشو شیائومی Z16 ۷۵.۰۰۰.۰۰۰

ارزان‌ترین دوچرخه‌های برقی درحال‌حاضر، دوچرخه‌های تاشو شیائومی هستند که با قیمتی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسند. خرید این دوچرخه‌ها برای افرادی که قصد رکاب زدن در مسیرهای کوتاه را دارند، بسیار مفید است. بااین‌حال خرید دوچرخه‌های الکتریکی بزرگ که برای مسیرهای طولانی کارآمد باشند، به بودجه بسیار بالاتری نیاز دارد. این دوچرخه‌ها بیش از ۲۰۰ میلیون تومان قیمت دارند.

هدف از خرید دوچرخه الکتریکی چیست؟

دوچرخه‌های الکتریکی به موتور برقی کوچکی مجهز شده‌اند که کاربر را هنگام رکاب زدن در مسیرهای طولانی یاری می‌کند. به‌‌عنوان مثال، هنگامی که درحال صعود به سربالایی هستید، موتور برقی به کمک دوچرخه‌سوار می‌آید و قدرت او را هنگام رکاب زدن افزایش می‌دهد. تمامی دوچرخه‌های الکتریکی هنوز از قابلیت شارژ هنگام حرکت برخوردار نیستند. برای تأمین انرژی این دوچرخه‌ها، از باتری‌های قابل شارژ استفاده می‌شود. شما می‌توانید پس از طی کردن مسیر روزانه خود، باتری‌ها را در جایگاه مخصوص خود به شارژ متصل کنید. حداکثر سرعت دوچرخه‌های برقی، بین ۲۵ تا ۳۵ کیلومتربرساعت است. یک دوچرخه برقی معمول با باتری‌های کاملا شارژ شده، می‌تواند بین ۲۵ الی ۶۰ کیلومتر را طی کند. محدوده برد دوچرخه‌های الکتریکی به مواردی همچون دمای هوا، شرایط جاده، ابعاد و کیفیت باتری و البته کیفیت و قیمت دوچرخه بستگی دارد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *