نگاهی به قیمت تیگو ۸ پرو در بازار، خودرویی که قصد ارزان شدن ندارد!

مدیران‌خودرو در سال ۱۴۰۲، تولید تیگو ۸ پرو را به دلیل سودآور نبودن این خودرو متوقف کرد. محصول جایگزین برای این خودرو، تیگو ۷ پرومکس است که با پیشرانه‌ای مشابه به بازار عرضه خواهد شد. با این حال توقف تولید باعث نشده است تا قیمت تیگو ۸ پرو در بازار کاهش یابد. این خودرو همچنان در محدوده قیمت ۲.۵ میلیارد تومان خرید و فروش می‌شود. بهای تیگو ۸ پرو در حال حاضر، گران‌تر از خودروهایی همچون فونیکس FX و تیگو ۷ پرو پرمیوم است.

همچنین بخوانید:‌ چرا تولید کی ام سی K7 و تیگو ۸ پرو متوقف شد؟

از آن‌جایی که هنوز زمان زیادی از دوره توقف تولید تیگو ۸ پرو نمی‌گذرد، می‌توان نسخه‌های صفرکیلومتر تیگو ۸ پرو را همچنان در بازار یافت. خرید نسخه‌های صفرکیلومتر تیگو ۸ پرو حدود ۲.۵ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. با این حال اختلاف قیمت میان نسخه‌های صفرکیلومتر و کم‌کارکرد تیگو ۸ پرو چندان چشم‌گیر نیست؛ از این رو خریداران می‌توانند به جای نسخه‌های کارکرده، نمونه‌های صفرکیلومتر این خودرو را خریداری کنند.

جدول قیمت تیگو ۸ پرو در بازار، اردیبهشت ماه ۱۴۰۳:

مدل رنگ کارکرد وضعیت بدنه قیمت
۱۴۰۲ سفید صفرکیلومتر سالم ۲٬۵۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
۱۴۰۲ مشکی صفرکیلومتر سالم ۲٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
۱۴۰۲ مشکی صفرکیلومتر سالم ۲٬۵۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
۱۴۰۱ مشکی ۱۵٬۰۰۰ کیلومتر سالم ۲٬۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
۱۴۰۱ مشکی ۴۱٬۰۰۰ کیلومتر سالم ۲٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
۱۴۰۱ مشکی ۹٬۰۰۰ کیلومتر سالم ۲٬۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
۱۴۰۱ سفید ۲۲٬۰۰۰ کیلومتر سالم ۲٬۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان

همان‌گونه که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، برای خرید تیگو ۸ پرو از بازار آزاد به حدود ۲.۳ الی ۲.۵ میلیارد تومان بودجه نیاز دارید. با این حال گزینه‌هایی به عنوان خودرو جایگزین در این بازه قابل دسترسی هستند.

نخستین گزینه جایگزین محصولی از مدیران‌خودرو است. با پرداخت ۲.۳ میلیارد تومان، می‌توانید یک دستگاه فونیکس FX‌ را از بازار آزاد خریداری کنید. دیگر رقیب تیگو ۸ پرو در این بازه قیمتی، محصول جدید بهمن‌موتور یعنی دیگنیتی پرستیژ است که با قیمت تقریبی ۲.۳ میلیارد تومان به فروش می‌رسد. همچنین می‌توانید نسخه‌های مطلوبی از مزدا ۳، سوزوکی گرندویتارا، کیا سراتو وارداتی، نیسان جوک، پژو ۲۰۰۸ و تویوتا کرولا را در این بازه قیمتی خریداری کنید.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *