نسل بعدی خودرو تسلا رودستر می‌تواند پرواز کند

«ایلان ماسک» ادعا کرده نسل بعدی خودرو رودستر (Roadster) تسلا که همیشه قرار است «سال آینده عرضه شود»، می‌تواند پرواز کند.

ماسک در پاسخ به یکی از کاربران ایکس که از نبود خودروهای پرنده و تمرکز روی ابرکامپیوترها، پوشش جهانی اینترنت و ماشین‌هایی که می‌توانند فکر کنند، شکایت کرده بود، بدون اشاره به جزئیات بیشتری نوشت:

«تسلا رودستر جدید می‌تواند پرواز کند.»

ماسک پیش‌ازاین نیز درمورد نسخه به‌روزشده تسلا رودستر گفته بود به چیزی با نام «بسته اسپیس ایکس» (SpaceX package) مجهز خواهد شد. با این سیستم، رودستر جدید احتمالاً به پیشرانه‌های هوای سرد مجهز می‌شود که از نظر تئوری می‌تواند قابلیت پرواز‌ خود یا بهتر است بگوییم شناور شدن آن در مسافت‌های کوتاه را فراهم کند.

تولید نسل بعدی تسلا رودستر

نمونه اولیه نسل بعدی تسلا رودستر اولین‌ بار ۲۰۱۷ نمایش داده شد و قرار بود ۲۰۲۰ به مرحله تولید برسد اما از آن زمان، این پروژه سال به سال عقب افتاده است. همین امر باعث‌شده زمان عرضه رود‌ستر به شوخی تبدیل شود و باوجود وعده‌های تسلا، شک و تردیدهایی برای عرضه آن به بازار وجود داشته باشد.

اوایل سال جاری، ماسک با اظهارات جدیدش درمورد نسل بعدی تسلا رودستر، امیدها را برای تولید و عرضه این خودرو زنده نگه داشت. ایلان ماسک در آن زمان گفته بود تسلا نسخه به‌روزشده و بسیار موردنیاز از نسل بعدی رود‌ستر را رونمایی خواهد کرد. این خودرو ۲۰۲۵ به بازار خواهد آمد.

از آن زمان، اطلاعات جدیدی درمورد این خودرو منتشر نشده است و در جلسه سهام‌داران تسلا نیز صحبتی درباره‌اش نشده است.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *