موافقت مشروط با افزایش تراکم پروژه مسکن ویژه تهرانسر

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خسرو دانشجو دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در مکاتبه با زاکانی شهردار تهران و چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران، مصوبه شورا با موضوع مغایرت اساسی بند ۱۷ مصوبه شماره ۶۷۶ کمیسیون ماده ۵ شهر تهران با طرح تفصیلی تهران برای پروژه مسکن ویژه تهرانسر را ابلاغ کرد.

بر اساس این مصوبه، شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ موضوع مغایرت اساسی بند ۱۷ مصوبه شماره ۶۷۶ مورخ ۱۱ دی ۱۴۰۲ کمیسیون ماده پنج شهر تهران در خصوص«تغییر پهنه S۲۲۱ به پهنه مسکونی و افزایش تراکم در پهنه R۱۱۲ و امکان‌سنجی افزایش تراکم و احداث بنای مسکونی در پنج قطعه اراضی دولتی واقع در انتهای بلوار اصلی تهرانسر، بلوار یاس، پروژه مسکن ویژه تهرانسر» را با توجه به صورتجلسه مورخ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ کمیته فنی شماره یک مورد بررسی قرار داد و مصوبه فوق‌الذکر کمیسیون ماده ۵ را منوط به رعایت ملاحظات و انجام اصلاحات به شرح زیر مورد تایید قرار داد:

۱. ضمن موافقت با سطح اشغال مصوب کمیسیون ماده پنج، تعدیل تعداد طبقات پروژه تا سقف ۱۲ طبقه مورد موافقت قرار گرفت.

۲. «مطالعات پدافند غیرعامل» ناظر بر کلیه وجوه لازم، نظیر احصای کلیه مراکز خطرزای شهری و ملاحظات مربوطه و مطالعات مربوط به پهنه های واجد ریسک شهر تهران، ضمن اخذ اعلام نظر سازمان پدافند غیرعامل در زمینه کارشناسان و مشاورین ذیصلاح جهت انجام مطالعات مذکور، تهیه و پیش از صدور پروانه، تایید سازمان مذکور در خصوص آن اخذ شود.

۳. مطالعات عارضه‌سنجی ترافیکی طرح پیش از صدور پروانه، مورد تائید معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران قرار گیرد.

۴. با توجه به طرح تامین آب منطقه غرب تهران، ۴۰۰۰ مترمربع اراضی رایگان، با کاربری تاسیسات و تجهیزات شهری، در منطقه تهرانسر، به توسعه مخزن آب تخصیص داده شود.

۵. ضمنا نظر به عدم وجود سابقه بررسی طرح ویژه مسکن تهرانسر در شورایعالی شهرسازی و معماری و ضرورت تحقق این امر به علت تغییر پهنه طرح تفصیلی در وسعت قابل توجه و در مقیاس مغایرت اساسی، پیشنهاد می گردد طرح مذکور با هدف آسیب شناسی وضع موجود و ارائه پیشنهادهای لازم جهت بازنگری، با رعایت حقوق مکتسبه، توسط شهرداری تهران مجددا مورد بررسی قرار گرفته و به منظور اتخاذ تصمیم نهایی، به شورایعالی شهرسازی و معماری ارائه شود.

 علاوه بر این، با عنایت به تخصیص پهنه اولیه اراضی مورد بررسی در این صورتجلسه به S۲۲۱ با عملکرد در مقیاس فرا منطقه ای (فراشهری، شهری و حوزه)، توصیه می شود در بررسیهای فوق اراضی مناسبی به عنوان معوض اراضی مذکور در طرح لحاظ شود.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *