معرفی ویژگی‌های کاربردی حساب سامسونگ که باید بدانید

حساب سامسونگ یا «سامسونگ اکانت» سرویسی رایگان است که به کاربران اجازه می‌دهد به مجموعه‌ای گسترده از محصولات، خدمات و ویژگی‌های سامسونگ دسترسی داشته باشند. با دراختیارداشتن حساب سامسونگ می‌توانید از گوشی، مانیتورهای هوشمند، تبلت یا لپ‌تاپ سامسونگ برای همگام‌سازی داده‌ها، دانلود و به‌روزرسانی برنامه‌ها و موارد این‌چنینی استفاده کنید اما حساب سامسونگ فراتر از ابزاری برای دسترسی به محصولات این شرکت است. سامسونگ اکانت همچنین راهی برای مدیریت داده‌های شخصی و مرتب نگه‌داشتن آنهاست. در این مطلب دیجیاتو، قصد داریم به مهم‌ترین ویژگی‌های حساب سامسونگ بپردازیم و با قابلیت‌ها و مزایای آن آشنا بشویم.

با حساب سامسونگ، کاربران می‌توانند از ارتباطات، پسوردها و اطلاعات حساب‌های مختلف نسخه پشتیبان تهیه کنند، یا درصورتی‌که اتفاقی برای یکی از دستگاه‌ها بیفتد، اطلاعات آنها را بازیابی کنند. خلاصه اینکه حساب سامسونگ برای هرکسی می‌خواهد به بهترین شکل ممکن از محصولات سامسونگ استفاده کند، الزامی است. در ادامه این مطلب به مواردی اشاره خواهیم کرد که باید درباره حساب سامسونگ بدانید تا بتوانید حداکثر استفاده را از آن بکنید.

همان‌طور که اشاره شد، حساب سامسونگ به شما امکان دسترسی به مجموعه‌ای از خدمات و سرویس‌های سامسونگ را می‌دهد. با حساب سامسونگ می‌توانید:

  • برنامه‌ها را از استور سامسونگ دانلود و آپدیت کنید.
  • داده‌هایتان ازجمله رمز عبور حساب‌های مختلف را با سایر دستگاه‌ها همگام‌سازی کنید.
  • اطلاعات سلامتی خود را بین دستگاه‌های مختلف ذخیره و بازیابی کنید.

این موارد فقط چند نمونه از قابلیت‌هایی است که می‌توانید با حساب سامسونگ انجام بدهید. با ساخت یک حساب و ورود به حساب خود در دستگاه‌های سامسونگ، می توانید از تمام این خدمات استفاده کنید. اما آیا واقعاً برای استفاده از دستگاه گلکسی به حساب سامسونگ نیاز دارید؟

آیا داشتن اکانت سامسونگ اجباری است؟ 

یکی از گام‌های کلیدی هنگام راه‌اندازی گوشی گلکسی ساخت یا ورود به حساب سامسونگ است. بااین‌حال، ساخت سامسونگ اکانت اجباری نیست و بدون استفاده از آن هم می‌توانید کامل از گوشی خود استفاده کنید. حتی نصب برنامه‌ها از استور سامسونگ نیز نیازی به حساب کاربری سامسونگ ندارد اما برای آپدیت‌کردن اپ‌ها به آن نیاز خواهید داشت. حساب سامسونگ این امکان را فراهم می‌کند تا راحت‌تر به سرویس‌های مختلف دسترسی داشته باشید و بتوانید آن‌ها را در دستگاه‌های مختلف سامسونگ همگام‌سازی کنید.

بااین‌حال مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، برنامه‌ها و سرویس‌های رایگان سامسونگ وجود دارد که اگر حساب کاربری نداشته باشید، نمی‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید؛ برای مثال می‌توان به سرویس Find My Mobile اشاره کرد که درصورت گم شدن دستگاه شما اگر حساب سامسونگ نداشته باشید، نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

در ادامه لیستی از ویژگی‌ها، برنامه‌ها و سرویس‌های مهم را که بدون حساب سامسونگ نمی‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید، مشاهده خواهید کرد:

  • سامسونگ پس (Samsung Pass)
  • فایند مای موبایل (Find my Mobile)
  • سامسونگ هلث (Samsung Health)
  • گروپ شرینگ (Group Sharing)
  • سامسونگ اسمارت‌تینگز (Smasung Smartthings)
  • گلکسی استور (Galaxy Store)

حال به معرفی بعضی از قابلیت‌ها و سرویس‌های کاربردی برای کاربران سامسونگ اکانت می‌پردازیم.

انتقال داده‌ها و اطلاعات از دستگاهی به دستگاه دیگر

شما به‌عنوان یک کاربر حرفه‌ای سامسونگ می‌توانید از حساب سامسونگتان برای انتقال داده‌ها و تنظیمات بین دستگاه‌های مختلف استفاده کنید. هرچند برنامه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد، اگر گوشی، لپ‌تاپ یا تبلت شما سامسونگ باشد، حساب سامسونگ انتقال داده‌ها و تنظیمات شخصی‌سازی‌شده را بین آنها بسیار ساده‌تر می‌کند.

هنگام تعویض گوشی یا زمانی که می‌خواهید داده‌های خود را روی سایر دستگاه‌ها همگام‌سازی کنید، کافی است در آن وارد حساب سامسونگ دستگاه بشوید. در این حالت، به اطلاعات حساب‌های مختلفتان دسترسی سریع‌تری خواهید داشت؛ به این معنی که تمام ارتباطات، تنظیمات مختلف شخصی‌سازی‌شده و سایر داده‌ها خودکار همگام‌سازی می‌شوند. بنابراین نیازی به انتقال دستی همه‌چیز نخواهید داشت.

ویژگی‌های سامسونگ اکانت

قابلیت کاربردی Find My Mobile

یکی از قابلیت‌های مهم حساب سامسونگ Find My Mobile است. وقتی کسی تلفن همراهش را گم می‌کند، روش‌هایی برای پیداکردن آن وجود دارد؛ یکی از راه‌ها Find My Mobile است. 

Find My Mobile سامسونگ سرویس رایگانی است که از طریق حساب سامسونگ به آن دسترسی دارید و به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات گوشی گلکسی خود را پیدا کنید، از راه دور نسخه پشتیبان تهیه کنید و آن را پاک کنید. برای دسترسی به این سرویس پس از خرید گوشی‌های جدید سامسونگ باید حساب سامسونگ بسازید یا وارد آن بشوید. سپس گزینه Find My Mobile را روشن کنید. زمانی که به گوشی دسترسی نداشتید، نیز می‌توانید از آدرس findmymobile.samsung.com به اطلاعات و مکان گوشی دسترسی پیدا کنید.

تهیه نسخه پشتیبان از داده‌های مهم

حساب سامسونگ امکان تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات را برای حفظ داده‌هایتان فراهم می‌کند. این اطلاعات می‌تواند مربوط به شبکه‌های وای‌فای ذخیره‌شده یا سرویس‌هایی، مانند Samsung Pass یا Samsung Health، باشند.

شاید بتوان گفت این ویژگی مهم‌ترین قابلیت حساب سامسونگ باشد؛ زیرا در کمتر از چند دقیقه می‌توان روی دستگاه‌های سامسونگ تمام اطلاعات را بازیابی کرد. البته توجه کنید که منظور از اطلاعات عکس‌ها نیستند. پشتیبان‌گیری از عکس‌ها روی گوگل درایو یا وان درایو انجام می‌شود اما باقی اطلاعات، ازجمله شماره‌های تماس و اطلاعات حساب‌های مختلف و رمزها، در حساب سامسونگ شما ذخیره می‌شود.

ویژگی‌های سامسونگ اکانت

سرویس Samsung Health برای پایش سلامت

Samsung Health یکی دیگر از سرویس‌های سامسونگ است که می‌توانید با وارد شدن به حساب سامسونگ خود از آن استفاده کنید و اطلاعات درون برنامه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. این اپلیکیشن و سرویس به‌خصوص برای ورزشکاران جذاب است؛ زیرا می‌توانند فعالیت‌هایشان را با دیگران به اشتراک بگذارند. این اپلیکیشن قابلیت اتصال به ساعت‌های هوشمند گلکسی را نیز دارد تا کاربران بتوانند با سنسورهای دقیق‌تری فعالیت‌هایشان را دنبال کنند. 

سامسونگ هلث تمام داده‌های گجت پوشیدنی شما را دریافت و آن را در یک رابط بصری ارائه کرده و به شما کمک می‌کند همه‌چیز را از تناسب اندام روزانه گرفته تا استرس، حتی خواب مدیریت کنید. همچنین همان‌طور که اشاره شد یک قابلیت در برنامه وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد با دوستان خودتان در ارتباط باشید و به یکدیگر انگیزه بدهید به اهدافتان دست پیدا کنید.

سرویس Samsung Pass برای مدیریت رمزهای عبور

سرویس Samsung Pass برای مدیریت رمزهای عبور

Samsung Pass یک راه ایمن و آسان برای ورود به برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها در گوشی گلکسی است و از تشخیص بیومتریک، مانند اثرانگشت، نیز پشتیبانی می‌کند. با داده‌های بیومتریک که در گوشی هوشمند ذخیره شده است، می‌توانید بدون نیاز به حفظ گذرواژه‌ها وارد حساب‌های مختلف بشوید و هم‌زمان حساب خود را ایمن نگه دارید. Samsung Pass یک ویژگی امنیتی کاربردی است که در دستگاه‌های Galaxy حضور دارد و استفاده و راه‌اندازی آن نیز بسیار ساده است. برای این کار ابتدا باید وارد تنظیمات، سپس بخش امنیت و حریم خصوصی شوید و در آخر Samsung Pass را انتخاب کنید. حالا با ثبت حداقل یک اثرانگشت می‌توانید مراحل احراز هویت را تکمیل کنید تا برای ورود به اکانت‌ها نیازی به واردکردن گذرواژه نداشته باشید. داده‌های بیومتریک شما رمزگذاری شده و با بهره‌گیری از پلتفرم امنیتی Knox سامسونگ به‌شکل کاملاً ایمن نگهداری می‌شوند.

امکان ورود به برنامه‌های مختلف با استفاده از حساب سامسونگ

می‌توانید از حساب سامسونگ خود برای ورود به بعضی برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها استفاده کنید. علاوه‌بر دسترسی به خدمات سامسونگ، حساب سامسونگ شما می‌تواند برای ورود به برنامه‌ها و وب‌سایت‌های دیگر نیز استفاده شود؛ یعنی نیازی به ایجاد حساب‌های جداگانه برای آن برنامه‌ها یا وب‌سایت‌ها نخواهید داشت.

Galaxy AI

دسترسی به Galaxy AI

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که حساب سامسونگ در اختیار شما می‌گذارد، استفاده از Galaxy AI و دریافت به‌روزرسانی‌های آن است. گوشی‌های پرچمدار سامسونگ درحال‌حاضر به قابلیت‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی دسترسی دارند، ازجمله قابلیت ترجمه متن از روی تصویر. برای دریافت این به‌روزرسانی‌ها و استفاده از قابلیت‌های Galaxy AI باید وارد حساب سامسونگ خود بشوید. 

نتیجه‌گیری

حساب سامسونگ برای کسانی که از دستگاه‌های این شرکت، مثل گوشی، لپ‌تاپ، تبلت، مانیتور‌ هوشمند و تلویزیون، استفاده می‌کنند ابزار ارزشمندی است. این حساب به شما امکان دسترسی به مجموعه‌ای از خدمات و ویژگی‌های کاربردی را خواهد داد، ازجمله انتقال اطلاعات مهم بین دستگاه‌های سامسونگ، تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات حساب‌ها و رمزهای مختلف و مدیریت تنظیمات حساب؛ بنابراین اگر کاربر حرفه‌ای اکوسیستم سامسونگ هستید و می‌خواهید حداکثر استفاده را از محصولات این شرکت بکنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً حساب کاربری سامسونگ را تهیه کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید. لازم به ذکر است راه‌اندازی و استفاده از سامسونگ اکانت کاملاً رایگان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد سامسونگ اکانت می‌توانید به این لینک مراجعه کنید یا با مرکز ارتباط مشتریان شرکت سامسونگ به شماره ۴۲۱۳۲-۰۲۱ تماس بگیرید.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *