مشکل برف‌پاک‌کن خودروهای سایبرتراک برای تسلا دردسرساز شد

تسلا یک بار دیگر چندین هزار خودرو سایبرتراک را به‌دلیل وجود برخی مشکلات فرا خوانده است. این بار ۱۱۶۸۸ خودرو برقی به‌دلیل مشکل برف‌پاک‌کن شیشه جلو که دید راننده را مختل می‌کند و ۱۱۳۸۳ خودرو سا‌یبرتراک به‌دلیل قطعه تزئینی روی کف آن‌ها که می‌تواند شل‌شده و برای دیگران خطر ایجاد کند، به کارخانه تسلا فراخوانده شده است.

براساس گزارش ورج، ظاهراً مشتریان تسلا درباره مشکل برف پاک‌کن سایبرتراک می‌گویند که «جریان الکتریکی بیش‌از‌حد آن می‌تواند باعث از کار افتادن کنترلر موتور برف پاک‌کن شود.» واحد خدمات تسلا اعلام کرده که موتور برف پاک‌کن خودروهای تحت تاثیر را به صورت رایگان تعویض می‌کند.

مشکل قطعه تزئینی تسلا سایبرتراک

درباره مشکل قطعه تزئینی کف خودرو نیز تسلا قصد دارد رویکرد چسبنده و نوار حساس به فشار آن را در صورت لزوم و بدون نیاز به پرداخت هزینه از سوی مشتریان تعویض کند. غول سازنده خودروهای برقی می‌گوید که این قطعه با چسب نصب شده و در برخی خودروها ممکن است این کار در کارخانه به درستی انجام نشده باشد.

در ماه آوریل نیز غول خودروسازی فراخوان دیگری را اعلام کرده بود که ۳۸۷۸ خودرو سایبرتراک این شرکت را به‌دلیل خطر گیرکردن پدال گاز شامل می‌شد. در مجموع، تسلا از زمان شروع فروش سایبرتراک در نوامبر سال گذشته میلادی، چهار بار برای این خودروها فراخوان ارسال کرده است.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *