لیست قیمت محصولات ایران‌خودرو برای خرداد ۱۴۰۳ منتشر شد + جدول

سایپا در هفته گذشته و ابتدای خردادماه ۱۴۰۳، قیمت محصولاتش را با افزایشی اندک نسبت به گذشته اعلام کرد. اکنون نوبت به انتشار لیست قیمت محصولات ایران‌خودرو رسیده است. این لیست قیمت برخلاف جدول قیمت‌های سایپا، کامل نیست و تنها چند خودرو سواری در آن لحاظ شده‌اند. به‌عنوان مثال قیمت خودروهای خانواده رانا پلاس را در این جدول نمی‌بینیم. از خانواده پرجمعیت پژو ۲۰۷ نیز تنها دو عضو حضور دارند و قیمت سایر اعضا اعلام نشده است. ارزان‌ترین خودرویی که در این لیست می‌توان دید، سورن پلاس با موتور XU7P است. گران‌ترین عضو این جدول نیز مینی‌ون مونتاژی هایما ۷X خواهد بود.

لیست قیمت محصولات ایران‌خودرو برای خرداد ۱۴۰۳:

نام محصول قیمت به تومان
تارا دستی V1P ۵۸۷.۱۲۶.۰۰۰
تارا اتوماتیک V4 LX ۶۸۹.۳۰۹.۰۰۰
هایما S7 ۱.۱۹۰.۶۶۴.۰۰۰
هایما ۸S ۱.۳۷۱.۲۶۰.۰۰۰
هایما ۷X ۱.۵۴۹.۶۷۵.۰۰۰
سورن پلاس XU7P ۴۶۵.۰۸۵.۰۰۰
۲۰۷ دستی پانوراما + ESP ۵۰۴.۸۹۰.۰۰۰
۲۰۷ اتوماتیک پانوراما + ESP ۶۰۹.۹۳۴.۰۰۰
دنا پلاس ۶ سرعته EF7P ۵۵۸.۳۴۵.۰۰۰
دنا پلاس اتوماتیک آپشنال ۷۰۰.۱۳۴.۰۰۰

ایران‌خودرو طی ماه گذشته،‌ قیمت هایما S7 و هایما S5 را طی دو مرحله افزایش داد. در جدول جدیدی که برای خردادماه ۱۴۰۳ منتشر شده است، قیمت جدید هایما ۸S و هایما ۷X را می‌توان دید. افزایش قیمت هایما ۷X به بیش از ۱.۵ میلیارد تومان، هرگونه احتمال بازگشت این خودرو به بازار را از بین می‌برد. درواقع ایران‌خودرو با افزایش قیمت هایما ۷X، این مینی‌ون را در معرض شکست کامل و حذف از بازار قرار داده است.

در سوی دیگر ارزش خرید هایما ۸S به شدت تقویت شده است. این خودرو در محدوده قیمتی بین هایما S7 و هایما ۷X قرار گرفته است. هایما S7 خودرویی قدیمی محسوب می‌شود که دیگر جذابیت سابق را برای مشتریان ندارد. در سوی دیگر هایما ۷X نیز مشخصات فنی کاملا مشابهی با هایما ۸S دارد و پرداخت بهای بیشتر برای خرید آن غیرمنطقی به نظر می‌رسد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *