لامبورگینی وننو، رکورد گرانترین خودرو در فروش آنلاین را شکست

لامبورگینی دوست دارد عرضه خودروهای خاص خود را تا سال‌ها به اشکال مختلف ادامه دهد. این شرکت هر ساله مدل‌های محدودتری از آن‌ها را تولید می‌کند. مدل‌های کوپه و رودستر لامبورگینی وننو اولین خودروهای اختصاصی در دوران اونتادور این خودروساز بودند. برند ایتالیایی رودستر وننو را به شکلی باشکوه در بالای ناو هواپیمابر کاوور معرفی کرد و تاکنون فقط ۹ نسخه از آن تولید شده است.

دومین وننو رودستر تولید شده، پس از دو سال اقامت در یک نمایندگی در دبی، به قیمت ۶ میلیون دلار در حراجی فروخته شد. نمایندگی دبی در آن زمان ۹.۵ میلیون دلار برای این خودرو درخواست کرده بودند.

لامبورگینی وننو، گران‌ترین خودرو آنلاین فروخته شده

SBX Cars، نمایندگی رده بالای مسئول فروش این خودرو، می‌گوید که این لامبورگینی وننو گران‌ترین خودرویی است که تاکنون به صورت آنلاین فروخته شده است. این وننو رودستر یکی دیگر از سوپراسپرت‌های فروخته‌شده توسط SBX، یعنی فراری لافراری آپرتا ۲۰۱۷ با قیمت ۵.۳۶ میلیون دلار در سال ۲۰۲۲، را شکست داد.

این لامبورگینی وننو رودستر مدل ۲۰۱۵ زمانی متعلق به یکی از اعضای خانواده سلطنتی عربستان سعودی بود. این خودرو خاص و گران‌قیمت در طول عمر خود فقط ۱۱۰۵ مایل (۱۷۷۸ کیلومتر) کار کرده است. موتور ۶.۵ لیتری V-12 تنفس طبیعی لامبورگینی در این ابرخودرو توان ۷۴۰ اسب بخار و گشتاور ۵۰۹ پوند فوت تولید می‌کند.  زمان شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت وننو ۲.۹ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۲۲۰ مایل در ساعت است.  

ظاهر خاص این لامبورگینی وننو، آن را شبیه به یک خودروی مسابقه‌ای می‌کند. این ابرخودروی روباز در عین حال مجوز رانندگی در جاده را دارد. این وننو دارای رنگ بدنه مشکی مات، فیبرکربن در معرض دید، خطوط و رگه‌های تزئینی سبز لیمویی و یک بال عقب بزرگ است. این طراحی در فضای داخلی مشکی هم به چشم می‌خورد، که با چرم سبز لیمویی در سراسر کابین تزئین شده است.  

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *