قیمت کیا K5 با مدل ۲۰۲۴ اعلام شد [خرداد ۱۴۰۳]

با ارسال فراخوان‌های تکمیل وجه جدید برای متقاضیان خرید خودروهای وارداتی از شرکت کوشاخودرو، قیمت کیا K5 با مدل ۲۰۲۴ اعلام شد. قیمت کیا K5 با مدل ۲۰۲۴ در فراخوان‌های جدید کوشاخودرو، به حدود ۲.۶ میلیارد تومان رسیده است. البته برای خرید این خودرو از بازار آزاد، باید بیش از ۵ میلیارد تومان هزینه را صرف کنید.

جدول تغییرات قیمت کیا K5، خرداد ۱۴۰۳:

خودرو قیمت قبل قیمت جدید میزان افزایش
کیا K5 ۲,۴۶۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۲,۵۹۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۱۳۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان

کیا K5 نسل پنجم کیا اپتیما محسوب می‌شود که از سال ۲۰۱۹ میلادی روی خط تولید این خودروساز کره‌ای قرار دارد. براساس استراتژی جدید کیا، نام‌های خاص از اسامی خودروها حذف شدند و به‌جای آن از ترکیب حرف K و عدد استفاده می‌شود. کیا کی ۵ نیز به عنوان یک سدان میان‌رده، عدد ۵ را دریافت کرد.

نخستین نسخه‌های واردشده از کیا K5 به ایران، با موتور دولیتری تنفس طبیعی MPi عرضه شدند. البته کوشاخودرو این سدان را با پیشرانه‌ای قوی‌تر در آینده به کشورمان عرضه خواهد کرد. راندمان کیا کی ۵ در نسخه‌های وارداتی اولیه، حداکثر ۱۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۱۹۶ نیوتن‌متر گشتاور است. گیربکس شش سرعته اتوماتیک نیز وظیفه انتقال قدرت را در این خودرو بر عهده دارد. سیستم تعلیق کیا کی ۵ در جلو از نوع مک‌فرسون و در عقب از نوع مستقل چنداتصاله است. بنابراین می‌توان گفت که سواری نرمی را در کیا K5 تجربه خواهیم کرد. همچنین استفاده از پیشرانه تنفس طبیعی با سیستم تزریق غیرمستقیم سوخت، به کیا کی ۵ کمک می‌کند تا سازگاری بیشتری با شرایط کشورمان داشته باشد.

شش کیسه هوا، رادار نقطه کور، کروز کنترل، سیستم کنترل کشش و پایداری، دستیار حفظ مسیر، نور بالا اتوماتیک، سیستم تهویه دو نقطه‌ای، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم چندرسانه‌ای با نمایشگر ۸ اینچی به همراه اندروید اتو و اپل کارپلی، سنسور پارک و دوربین عقب عمده تجهیزات کیا کی ۵ را تشکیل می‌دهند.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *