قیمت چانگان CS55 و چانگان CS35 پلاس از سوی سایپا افزایش یافت [تیر ۱۴۰۳]

سایپا برای تیرماه ۱۴۰۳، قیمت چانگان CS55 و چانگان CS35 پلاس را افزایش داد. این قیمت‌ها در قالب دعوت‌نامه‌های تکمیل وجه برای ثبت‌نام‌‌کنندگان خودروهای وارداتی سایپا ارسال شدند. تسویه‌حساب مشتریان اکنون با نرخ‌های جدید انجام می‌شود. براساس اعلام سایپا، قیمت چانگان CS55 اکنون به بیش از ۱.۵ میلیارد تومان رسیده است. چانگان CS35 پلاس تیپ ۳ نیز ۱.۴ میلیارد تومان قیمت دارد.

افزایش قیمت چانگان CS55 و چانگان CS35، تیر ۱۴۰۳:

خودرو قیمت جدید قیمت قبل میزان افزایش
چانگان CS55 ۱.۵۱۱.۸۷۸.۰۰۰ تومان ۱.۴۸۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان ۲۶,۸۷۸,۰۰۰ تومان
چانگان CS35 پلاس ۱.۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان ۱.۲۷۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان ۱۲۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان

همان‌طور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، افزایش قیمت چانگان CS35 پلاس تیپ ۳ بسیار چشمگیر بوده است. متقاضیان خرید این خودرو اکنون باید نسبت به گذشته ۱۲۶ میلیون تومان وجه بیشتری را برای خرید این خودرو بپردازند. نزدیکی قیمت چانگان CS35 پلاس تیپ ۳ و چانگان CS55، باعث می‌شود ارزش خرید این خودرو زیر سؤال برود. این دو خودرو اکنون ۱۱۱ میلیون تومان اختلاف قیمت دارند که در محدوده قیمتی ۱.۵ میلیارد تومان، رقم بزرگی به نظر نمی‌رسد.

افزایش قیمت چانگان CS35 پلاس در کارخانه افزایش قابل‌توجهی در نرخ بازار آزاد این خودرو نیز ایجاد می‌کند. این خودرو که تا پیش‌ازاین رقیب ام‌وی‌ام X55 پرو و کی‌ام‌سی X5 محسوب می‌شد، اکنون بسیار گران‌تر از رقبایش قیمت‌گذاری شده است. بدیهی است خریداران در این بین خودروهای مونتاژی با قیمت کمتر و شرایط فروش اقساطی را ترجیح خواهند داد.

رویه قیمت‌گذاری اشتباه دو خودروساز بزرگ،‌ بارها درمورد خودروهای مونتاژی مشاهده شده است؛ به‌طور مثال، ایران‌خودرو نیز قیمت هایما S5 و هایما S7 را در محدوده نزدیک هم تعیین کرد؛ درنتیجه خریداران دلیل منطقی برای خرید هایما S5 کوچک‌تر و ضعیف‌تر نداشتند. این عامل باعث شد فروش هایما S5 کاهش پیدا کند و در سوی مقابل، تقاضای بیشتری برای خرید هایما S7 به وجود بیاید.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *