قیمت حواله خودروهای برقی در بازار نجومی شد!

طی هفته گذشته، شاهد راه‌اندازی سامانه جامع خودروهای برقی بودیم. این سامانه برای عرضه و ثبت‌نام خودروهای برقی طراحی شده است. ثبت‌نام خودروهای برقی بدون محدودیت انجام می‌شود و تنها شرط آن، بلوکه کردن مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در حساب بانکی است. بااین‌حال راحتی شرایط خرید،‌ باعث نشده است تا دلالان قیمت حواله خودروهای برقی را به اعداد میلیاردی نزدیک نکنند!

همان‌گونه که پیش‌بینی می‌شد، خودروهای برقی از برندهای معتبر هوندا، آئودی و فولکس واگن با استقبال گرم مشتریان مواجه شده‌اند. همین عامل باعث شده است تا دلالان و واسطه‌گران، قیمت حواله خودروهای برقی از برندهای معتبر را تا حدود یک میلیارد تومان اعلام کنند. البته همان‌گونه که اندکی پیش اشاره کردیم، ثبت‌نام خودروهای برقی بدون محدودیت خاصی صورت می‌گیرد و تنها شرط آن بلوکه‌کردن مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در حساب بانکی است. بنابراین نیازی نیست تا برای خرید خودروهای برقی، چند صد میلیون تومان بابت خرید حواله خرج کنید.

قیمت حواله خودروهای برقی در بازار، خرداد ۱۴۰۳:

نوع خودرو قیمت حواله
آئودی Q5 ۵۰۰ میلیون تومان
آئودی Q5 یک میلیارد تومان
آئودی Q5 ۳۰۰ میلیون تومان
فولکس واگن ID.4 ۱۹۵ میلیون تومان
فولکس واگن ID.4 ۲۸۰ میلیون تومان
فولکس واگن ID.4 ۳۵۰ میلیون تومان
هوندا ENS1 ۷۰۰ میلیون تومان
هوندا ENS1 یک میلیارد تومان
هوندا ENS1 ۹۰۰ میلیون تومان

نکته‌ای که در این بین وجود دارد، عدم تمایل مشتری ایرانی به خرید خودروهای برقی است. این خودروها تاکنون چندبار به معرض فروش گذاشته شده‌اند که در هر نوبت از عرضه، مشتریان شخصی یا رانندگان تاکسی به خرید آن‌ها بی‌علاقه بوده‌اند. ازاین‌رو بعید است که قیمت حواله خودروهای برقی برای طولانی‌مدت در محدوده چندین میلیون تومانی باقی بماند. تنها بخش کوچکی از این خودروها که شامل اتومبیل‌های لوکس با برند معتبر هستند، گروه کوچکی از خریداران را به سمت خود جلب خواهند کرد. در سایر موارد، بعید به نظر می‌رسد که مشتریان با درآمد متوسط علاقه‌ای به خرید خودروهای الکتریکی چینی نشان دهند.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *