فروش ۵ برابری PS5 نسبت به Xbox Series X/S در سه ماهه اول ۲۰۲۴

طبق گزارش یک منبع تحقیقاتی، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ کنسول PS5 تقریباً ۵ برابر بیشتر از کنسول‌های Xbox Series X/S به فروش رفته است.

این گزارش توسط دنیل احمد (Daniel Ahmad) از منبع برآوردهای فروش Niko Partners منتشر شده است. سونی روز گذشته اعلام کرد که PS5 طی سه ماهه منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۲۴، حدود ۴.۵ میلیون واحد را به فروش رسانده و فروش کلی آن در مجموع به ۵۹.۳ میلیون واحد رسیده است.

در حالی که مایکروسافت آمار فروش کنسول Xbox Series X/S را گزارش نمی‌کند، اما این کمپانی کاهش قابل توجه درآمد سخت‌افزاری را در گزارش درآمد خود برای سه ماهه اول ۲۰۲۴ تایید کرده است. فروش بازی‌های Activision Blizzard در واقع کمک کرد تا بخش گیمینگ مایکروسافت رکورد جدیدی در بخش نرم‌افزار طی سه ماهه اول ثبت کند، اما درآمد بخش سخت‌افزار ایکس‌باکس نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد کاهش یافت.

مایکروسافت در چند ماهه گذشته تعدادی از عناوین فرست پارتی خود شامل Sea of Thieves، Grounded، Pentiment و Hi-Fi Rush را برای پلتفرم‌های رقیب عرضه کرده است و ممکن است در آینده شاهد انتشار بازی‌های بیشتری باشیم. برخی از منابع داخلی نیز ادعا کرده‌اند که ایکس باکس در آینده به یک ناشر چند پلتفرمی تبدیل خواهد شد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *