فروش بازی Helldivers 2 به ۱۲ میلیون نسخه رسید + فروش ۵۹ میلیون واحدی پلی استیشن ۵

سونی به‌تازگی اعلام کرده است که بازی Helldivers 2، سریع‌ترین فروش عناوین پلی استیشن از زمان عرضه را تجربه کرده و طی ۱۲ هفته، ۱۲ میلیون نسخه روی پلی استیشن ۵ و PC فروخته است.

این بازی، اوایل امسال منتشر شد و از فروش ۱۱ میلیون نسخه‌ای God of War Ragnarok طی ده هفته در سال قبل، فراتر رفت. در گزارشات مالی سونی منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۲۴، بخش بازی دوباره رکوردشکنی کرده است. هر چند، فروش پلی استینش ۵، بیش از ۴ میلیون واحد کمتر از میزانی است که پیش‌بینی شده بود.

سونی در طی این سال مالی، حدود ۲۰.۸ میلیون کنسول پلی استیشن ۵ را روانه بازر کرد که کل میزان واحدهای عرضه شده را به ۵۹.۳ میلیون رساند. هدف اصلی این شرکت، فروش ۲۵ میلیون دستگاه بود اما این میزان در ماه فوریه به ۲۱ میلیون واحد کاهش یافت.

میزان فروش کلی نسبت به سال قبل ۱۷ درصد افزایش داشته است و به ۴.۲۶ تریلیون ین رسید، افزایشی که شرکت آن را به عناوین غیر فرست‌پارتی، از جمله محتوای add-on و تاثیرات ارزهای خارجی نسبت می‌دهد. همچنین به طور خاص، به عملکرد مثبت Helldivers 2 اشاره شده است.

سونی پیش‌بینی می‌کند که در طی سال مالی جاری، منتهی به مارس ۲۰۲۵، به دلیل کاهش فروش کنسول‌ها (که ۱۸ میلیون واحد پیش‌بینی شده است)، از فروش بازی‌ها نیز کاسته شود. پیش از این، سونی اعلام کرده بود که هیچ برنامه‌ای پیرامون عناوین مهم و فرست‌پارتی خود طی این ۱۲ ماه ندارد.

هر چند، این شرکت مجددا اشاره کرد که در سال جاری، بازی شوتر اول‌شخص آنلاین Concord را منتشر می‌کند. این بازی توسط یکی از استودیوهای فرست‌پارتی سونی، مستقر در UK با نام Firesprite توسعه یافته است.

درآمد مربوط به بخش Network سونی (که شامل PS Plus و تبلیعات می‌شود)، به بالاترین حد خود از زمان تغییرات اساسی این سرویس در سال ۲۰۲۲ رسیده است و ۵۴۵.۵ میلیارد ین برآورد شد. درآمد این بخش در سال گذشته ۴۶۴.۵ میلیارد ین بود.

تعداد کاربران فعال ماهانه در شبکه پلی استیشن نسبت به سال قبل با ۱۰ میلیون افزایش به ۱۱۸ میلیون رسید. اگرچه، نسبت به آمار سه ماه قبل که ۱۲۳ میلیون بود، با کاهش همراه شده است. تعریف سونی از کاربران فعال، حساب‌هایی است که در آخرین ماه از سه ماهه، از خدمات یا بازی‌ها استفاده کرده‌اند.

برای هر دو کنسول پلی استیشن ۴ و ۵، فروش نرم‌افزار به ۲۸۶.۴ میلیون واحد رسید که نسبت به سال گذشته، ۲۲.۲ میلیون افزایش را نشان می‌دهد. بازی‌ها، ۷۰ درصد از فروش سالانه نرم‌افزار را تشکیل می‌دهند و نسبت به سال گذشته که ۶۷ درصد بود، افزایش یافته است.

قبل از انتشار آمار مالی، بخش سرگرمی تعاملی سونی، هرمن هولست (Hermen Hulst) و هیداکی نیشینو (Hideaki Nishino) را به عنوان مدیران عامل جدید پلی استیشن معرفی کرد و از ۱ ژوئن (۱۲ خرداد) جانشین جیم رایان (Jim Ryan) خواهند شد. هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki)، مدیرعامل موقت، از برنامه‌های خود برای افزایش حاشیه سود گفت که عمدتا شامل عرضه بازی‌ها روی رایانه شخصی می‌شد.

اوایل سال جاری، بخش بازی برای تعدیل نیروی کار خود، حدود ۸ درصد (۹۰۰ نفر) از کارمندان را اخراج کرد و شامل تعطیلی استودیوی قدیمی‌اش در لندن می‌شد. در آن زمان، هارمن هولست، رئیس استودیوهای پلی استیشن، اظهار داشت که پلتفرم در حال ارزیابی مجدد عملکرد است و اخراج‌ها منجر به لغو چندین پروژه‌ بازی شده‌اند.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *