طرح دوگانه سوز كردن خودرو برای تاکسی‌ها و وانت‌ها به صورت رایگان اجرا می‌شود

به نقل از مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی البرز، دوگانه سوز کردن خودرو برای تاکسی‌ها و وانت‌ها به‌صورت رایگان اجرا می‌شود. «محسن وزارتی» این خبر را در گفتگو با خبرگزاری ایسنا اعلام کرد. براساس این طرح، تاکسی‌ها، وانت‌بارها و تاکسی‌های اینترنتی می‌توانند به‌صورت رایگان خودروهای خود را به سیستم دوگانه‌سوز مجهز کنند.

چگونه از طرح دوگانه سوز کردن خودرو بهره‌مند شویم؟

این طرح هم‌اکنون در هفت کارگاه استان البرز اجرایی می‌شود. هم‌زمان رانندگان خودروهای عمومی در استان‌های دیگر نیز می‌توانند از این طرح بهره‌مند شوند. ثبت‌نام رانندگان خودروهای عمومی (انواع تاکسی و وانت بار) متقاضی این طرح در سامانه GCR.NIOPDC.IR انجام می‌شود. اولویت گازسوز کردن با خودروهایی است که زودتر در سامانه مورد نظر با ثبت کد ملی و شماره موبایل نوبت‌گیری کنند.

با استفاده از مزایای طرح دوگانه‌سوز کردن خودرو که توسط دولت ارائه می‌شود، از کمک هزینه‌های این طرح بهره‌مند خواهید شد. بااین‌حال پس از اجرای این کار، سهمیه بنزین ماهانه کارت سوخت خودرو نصف می‌شود. در سوی دیگر اگر به مراکز مجاز دوگانه‌سوز کردن خودروها مراجعه کنید و تمامی هزینه این عملیات را پرداخت کنید، تغییری در سهمیه بنزین خودرو شما اتفاق نخواهد افتاد.

هزینه گازسوز کردن خودروها با توجه به نوع خودرو و تجهیزات استفاده شده، بین ۴ الی ۸ میلیون تومان است. دولت شرایط و تسهیلاتی برای تشویق مردم به دوگانه‌سوز کردن خودروها در نظر گرفته است. همچنین با توجه به اختلاف قیمت میان گاز طبیعی و بنزین، این هزینه به‌تدریج جبران خواهد شد.

به گفته مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی البرز، تاکنون ۸۶۰۰ دستگاه خودرو عمومی در استان البرز از طرح دوگانه‌سوز کردن خودرو بهره برده‌اند. این آمار تا پایان فروردین‌ماه سال جاری محاسبه شده است. دولت و وزارت نفت سعی دارند تا از طریق دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی، میزان صرفه‌جویی در مصرف سوخت را افزایش دهند. براساس تخمین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی البرز، دوگانه‌سوز کردن خودروها باعث شده است تا ماهانه ۴۰۰ هزار لیتر سوخت در این استان صرفه‌جویی شود.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *