شرایط پیش‌فروش سایپا برای جایگزینی خودروهای فرسوده اعلام شد [خرداد ۱۴۰۳]

سایپا متقاضیان جایگزینی خودروهای فرسوده که در بخشنامه‌های قبلی این شرکت ثبت‌نام کرده بودند را فراخوان کرد. شرایط پیش‌فروش سایپا ویژه آن دسته از متقاضیان جایگزینی خودروهای فرسوده است که در بخشنامه‌های دهه مبارک فجر به شماره ۹۳۹۴۶۴ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ و نیمه شعبان به شماره ۹۴۱۴۶۳ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ در بهمن ماه سال گذشته ثبت‌نام کرده بودند.

اطلاعات متقاضیان به ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده ارسال شده است. پس از درج مشخصات خودرو فرسوده، اطلاعات متقاضیان دارای شرایط مشارکت در بخشنامه فروش به سایپا ارسال شده‌اند. بنابراین افرادی که خودرو فرسوده خود را اسقاط کرده‌اند و اطلاعات آن‌ها در اختیار سایپا قرار گرفته است، می‌توانند در شرایط پیش‌فروش سایپا شرکت کنند. سایپا برای مشتریان دارای شرایط جایگزینی خودروهای فرسوده، پیامک اطلاع‌رسانی را ارسال کرده است. ثبت‌نام و تکمیل وجه مشتریان از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات سایپا انجام می‌شود.

شرایط پیش‌فروش سایپا برای جایگزینی خودروهای فرسوده، خرداد ۱۴۰۳:

خودرو مبلغ علی‌الحساب قیمت خودرو زمان تحویل
اطلس G ۲۰۵,۰۰۰,۰۰۰ قیمت روز خودرو در زمان تحویل هفته چهارم مهر ۱۴۰۳
شاهین اتوماتیک ۳۲۴,۵۰۰,۰۰۰
کوییک GXR-L ۱۸۹,۰۰۰,۰۰۰

گران‌ترین خودرو عرضه‌شده در شرایط فروش سایپا،‌ شاهین اتوماتیک است. این خودرو با قیمت تقریبی ۶۴۹ میلیون تومان توسط سایپا به فروش می‌رسد. البته برای خرید شاهین اتوماتیک از بازار آزاد، باید حدود ۸۱۸ میلیون تومان را بپردازید. شاهین اتوماتیک از پیشرانه مشابهی با نسخه دنده‌ای بهره می‌برد، بنابراین همچنان موتور M15 توربوشارژر را زیر کاپوت این خودرو خواهید دید. در بخش انتقال قدرت، گیربکس اتوماتیک CVT وظیفه تغییر سرعت خودرو را برعهده دارد.

اطلس G دیگر خودرو جدید سایپا است که آن را به متقاضیان جایگزینی خودروهای فرسوده پیشنهاد می‌دهد. اطلس G نسخه ارتقا یافته کوییک به حساب می‌آید که از نظر ابعاد و اندازه، تفاوت چندانی با مدل قبلی ندارد. پیشرانه مورد استفاده در اطلس، از نوع M15 GSI‌ است که مدل بهینه‌شده موتور هشت سوپاپ M15‌ به حساب می‌آید. پیشرانه اطلس در مدل‌های مختلف کوییک GX‌ نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این پیشرانه حداکثر ۹۰ اسب‌بخار قدرت و ۱۳۷ نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. گیربکس پنج سرعته دستی نیز در اطلس G، وظیفه انتقال قدرت را برعهده دارد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *