شرایط فروش سایپا ویژه عید قربان منتشر شد [خرداد ۱۴۰۳]

ساعاتی پیش در دیجیاتو اعلام کردیم که به‌زودی شرایط فروش سایپا ویژه عید قربان منتشر خواهد شد. اکنون و در عصر روز دوشنبه ۲۱ ام خردادماه ۱۴۰۳، بخشنامه فروش سایپا منتشر شده است. مطابق آن‌چه انتظار داشتیم، سه خودرو کوییک GX-L، سهند S و ساینا S در بخشنامه عید قربان سایپا به‌صورت پیش‌فروش عرضه شده‌اند. زمان فعال‌سازی بخشنامه، ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۳ام خردادماه ۱۴۰۳ خواهد بود. متقاضیان برای پیش‌ ثبت‌نام و واریز وجه، باید به بخش خودروسازی سایپا در پورتال جامع ایرانی‌کار مراجعه کنند.

همچنین بخوانید: منتظر شرایط پیش فروش سایپا برای عید قربان باشید [خرداد ۱۴۰۳]

شرایط فروش سایپا ویژه عید قربان ۱۴۰۳:

خودرو پیش پرداخت قیمت موعد تحویل
کوییک GX-L ۱۸۷ میلیون تومان قیمت روز در زمان تکمیل وجه دی الی اسفند ۱۴۰۳
ساینا S ۱۷۰ میلیون تومان
سهند S ۲۳۱ میلیون تومان

همان‌گونه که در مطلب قبلی عنوان کردیم و آن‌طور که در جدول بالا می‌بینید، قیمت خودروها در بخشنامه فروش عید قربان سایپا به‌صورت غیرقطعی عنوان شده است. بنابراین قیمت خودروها در زمان تحویل مشخص خواهد شد که احتمالاً نسبت به زمان فعلی افزایش محدودی خواهند داشت.

قیمت کوییک GX-L هم‌اکنون از سوی سایپا معادل ۳۶۸ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان اعلام شده است. برای خرید این خودرو از بازار آزاد نیز باید مبلغ ۴۲۱ میلیون تومان را هزینه کنید. اختلاف قیمت ۵۳ میلیون تومانی کوییک GX-L در بازار و کارخانه، هرگونه جذابیت سرمایه‌گذاری روی این خودرو را از بین می‌برد.

ساینا S استاندارد ۸۵گانه نیز با قیمت ۳۳۵ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان توسط سایپا فروخته می‌شود. در سوی مقابل خرید این خودرو از بازار به ۴۲۶ میلیون تومان بودجه نیاز دارد که معادل ۹۱ میلیون بیشتر از قیمت رسمی این خودرو است. بااین‌حال رقم ۹۱ میلیون تومان، عدد جذابی برای سرمایه‌گذاری به نظر نمی‌رسد. قیمت سهند S تاکنون توسط سایپا اعلام نشده است و تنها حواله‌های این خودرو در بازار به فروش می‌رسند.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *