سیل جاده چالوس را برای مدتی مسدود کرد

آخر هفته گذشته،‌ شاهد جاری شدن سیل در جاده چالوس بودیم. پس از فروکش‌کردن سیلاب، نوبت به ایمن‌سازی مسیر برای استفاده مجدد رسیده است. به گفته «سردار تیمور حسینی»، رئیس پلیس راهور فراجا، محور چالوس محدوده کندوان تا مرزن‌آباد تا ایمن‌سازی کامل مسیر مسدود خواهد بود.

۲۵ خردادماه، سیلاب وارد بخشی از جاده چالوس شد که نتیجه آن تخریب جاده، خسارت به بناها و گم شدن چند خودرو بود. «مهدی صفایی»، رئیس راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان چالوس، وقوع سیلاب در این محور را به رسانه‌ها اعلام کرد. این سیلاب در محدوده رستوران دربند در جاده کندوان رخ داد. کمی بعد نیز «کامران پولادی»، نماینده مردم شهرستان‌های چالوس، نوشهر و کلاردشت، در مجلس، این احتمال را مطرح کرد که اجساد برخی قربانیان زیر گل‌ولای مانده باشند. «غلامعلی فخاری»، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران، نیز در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کرد چهار خودرو در بستر رودخانه پیدا شده‌اند که سرنشین ندارند. جستجوها برای یافتن مفقودین احتمالی همچنان ادامه دارد.

سیل جاده چالوس به رخدادی مرسوم تبدیل شده است

این نخستین بار نیست که سیل جاده چالوس خسارات جدی به بار می‌آورد. بهار ۱۴۰۲ نیز سیلابی ویرانگر جاده چالوس را درنوردید و باعث مسدود شدن این محور شد. شدت خسارت این سیل آن‌قدر زیاد بود که بازسازی و بازگشایی مسیر کرج – چالوس چند هفته ادامه داشت. حدود پنج روز پیش، قبل از وقوع سیلاب در مسیر چالوس، شاهد ریزش سنگ در جاده بودیم. در این اتفاق، چند خودرو، ازجمله یک ام‌وی‌ام X33 کراس، بر اثر ریزش سنگ آسیب دیدند. اردیبهشت ۱۴۰۳ نیز ریزش سنگ بار دیگر محور چالوس را تعطیل کرد.

به نظر می‌رسد جاده چالوس که عمرش به حدود یک قرن می‌رسد، دیگر مسیر امنی برای تردد دائمی خودروها نیست؛ انتظار داریم هرچه زودتر پروژه اتوبان تهران – شمال به مراحل نهایی برسد تا مسافران و گردشگران شمال مسیری امن، راحت و سریع برای دسترسی به شمال کشور داشته باشند.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *