سلب امتیاز سیم کارت ایرانسل

سال ۱۳۹۹ جوانی ۳۰ ساله برای انجام کاری اداری به بانک مراجعه کرده و متوجه مسدودسازی تمام حساب‌هایش می‌شود. علت آن نیز دستور قضایی با شکایت ۸ شاکی در خصوص پرونده کلاهبرداری بود، پرونده‌ای که جوان ۳۰ ساله روحش هم از آن خبردار نبود. بررسی‌های پلیس نشان داد که یکی از سیم‌کارت‌های او ۶ ماه پیش مفقود شده و با همان سیم‌کارت گمشده، کلاهبرداری کلانی صورت گرفته است. هیچ یک از ما دوست نداریم درگیر چنین ماجراهای مشابهی شویم، از همین رو بهتر است سلب امتیاز سیم‌کارت را جدی بگیریم. در ادامه با نحوه سلب امتیاز سیم کارت ایرانسل آشنا می‌شویم.

سلب امتیاز سیم کارت ایرانسل به دو روش حضوری و غیرحضوری ممکن است. در روش حضوری باید به دفتر امور مشترکین مراجعه کنید و در روش غیرحضوری به راحتی از اپلیکیشن یا سایت به منظور و هدف خود دست پیدا می‌کنید. توجه داشته باشید در روش سلب امتیاز غیرحضوری بایستی سیم‌کارت مورد نظر در دسترس شما باشد. البته راه دیگر می‌تواند سوزاندن سیم‌کارت‌تان باشد: به‌همین دلیل در مطلبی دیگر، نحوه مسدود کردن سیم کارت ایرانسل را آموزش داده‌ایم.آموزش سلب امتیاز ایرانسل با اپلیکیشن ایرانسل من

کاربران این اپراتور با مراجعه به نسخه وب یا اپلیکیشن «ایرانسل من» می‌توانند به راحتی درخواست خود را ثبت کنند. بدین منظور پس از دانلود این اپ از گوگل پلی، بازار یا مایکت، بایستی شماره تلفن همراهی که می‌خواهید آن را سلب امتیاز کنید، درج کرده و وارد شوید.

روی گزینه «حساب من» کلیک کنید و در صفحه جدید گزینه «شماره‌های من» را انتخاب کنید. برای ورود به این صفحه کد تأییدیه‌ای برایتان ارسال می‌شود که بایستی آن را درج کنید.

سلب امتیاز سیم کارت ایرانسل

سپس تمامی شماره‌هایی که با کد ملی شما به ثبت رسیده نمایش داده می‌شوند. از فهرست نمایش داده شده، سیم‌کارتی که می‌خواهید لغو مالکیت کنید را انتخاب و روی گزینه «سلب امتیاز» بزنید. حال بایستی کد ملی صاحب سیم‌کارت، نام و نام خانوادگی و نام پدر را درج کنید. توجه داشته باشید این اطلاعات بایستی دقیق باشد.

در نهایت نوبت به انتخاب دلیل سلب امتیاز سیم کارت ایرانسل می‌رسد که بایستی از میان گزینه‌های «عدم نیاز» یا «عدم اطلاع از صدور» یکی را انتخاب کنید. در نهایت با زدن روی گزینه «تأیید»، سیم‌کارت مورد نظر از مالکیت شما خارج خواهد شد.

آموزش سلب امتیاز سیم کارت ایرانسل به صورت حضوری

نحوه سلب امتیاز سیم کارت ایرانسل به صورت حضوری می‌توانید به دفتر اپراتور خود در نزدیکی محل زندگی و کارتان رفته و با به همراه داشتن مدارک هویتی، فرم مربوطه برای سلب امتیاز سایر سیم کارت‌های خود را تکمیل و سپس به دفتر اسناد رسمی بروید تا امضا و اثر انگشت شما گواهی شود. حال با تحویل فرم مربوطه به دفتر اپراتور، فرایند سلب مالکیت سیم‌کارت‌های شما صورت خواهد پذیرفت.

سلب امتیاز سیم کارت ایرانسل به صورت حضوری

مراکز فروش و خدمات ایرانسل در وبسایت این اپراتور در دسترس هستند و می‌توانید نزدیک‌ترین دفتر به محل کار یا منزل خود را پیدا کنید. ساعت کاری این مراکز نیز مشخص شده تا بتوانید به راحتی جهت زمان مراجعه به آنها تصمیم بگیرید.

جمع‌بندی

شما با دو روش برای سلب امتیاز سیم‌کارتتان آشنا شدید. دوباره بایستی تأکید کرد که سیم‌کارت‌هایی که به نام شما بوده اما در دسترس‌تان نیستند را تنها به صورت حضوری می‌توانید لغو امتیاز کنید. چرا که در روش غیر حضوری بایستی سیم‌کارت فعال بوده تا کد یکبار مصرف برای آن ارسال شود.

سؤالات متداول کاربران

سلب امتیاز سیم کارت به چه معناست؟

سلب امتیاز به معنای این است که شما دیگر مالک سیم کارت مورد نظر نخواهید بود.

اپلیکیشن سلب امتیاز سیم کارت ایرانسل چیست؟

برای این منظور کافی است اپلیکیشن ایرانسل من را از استورهای معتبر دانلود و نصب کنید.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *