سایپادیزل به جای ولوو FH500، کشنده‌های چینی را تحویل می‌دهد

مدیرعامل سایپادیزل در مجموع عمومی سالیانه این شرکت، از رفع تعهد کامیون‌های ولوو FH500 این شرکت خبر داد. به گفته «سید احمد میررفیع»، مدیرعامل شرکت سایپادیزل، این شرکت از ۳۸۷ تعهد معوقه کامیون‌های ولوو که ابتدای سال ۱۴۰۲ با آن مواجه بود، تا پایان سال قبل توانست ۲۱۱ دستگاه را رفع تعهد کند. از ابتدای سال جاری تا خرداد امسال نیز ۱۲۰ دستگاه دیگر از تعهدات ولوو FH500، رفع تعهد شدند. سایپادیزل درحال‌حاضر کمتر از ۶۰ تعهد باقی مانده ولوو FH500 دارد.

کشنده دانگ فنگ، جایگزینی برای ولوو FH500

کشنده ولوو FH500 به‌عنوان یکی از فول‌ترین و معتبرترین خودروهای سنگین مونتاژی، طی نیمه دوم دهه ۱۳۹۰ در سایپادیزل تولید شد. اکثر نسخه‌های تولیدی این خودرو در سایپادیزل سفیدرنگ هستند و برخی آپشن‌های آن‌ها نیز حذف شده است. پس از اعمال دور جدید تحریم‌های اقتصادی، مونتاژ ولوو اف اچ ۵۰۰ در مجموعه سایپادیزل نیز متوقف شد؛ ازاین‌رو برای گروه بزرگی از خریداران کشنده سوئدی، فقط حواله‌های خرید خودرو باقی ماند.

پس از تغییر مدیران سایپا در اسفند ۱۴۰۲، مدیرعامل سایپادیزل نیز تغییر کرد. از زمان تغییر مدیریت ارشد سایپا، این شرکت به‌دنبال رفع تعهدات قبلی خود بوده است. سایپا در بخش خودروهای سواری تلاش کرد تعهدات رنو ساندرو و محصولات برلیانس را پس از چند سال رفع کند. در بخش خودروهای سنگین نیز سایپا دیزل کامیون‌ها و کشنده‌هایی از برندهای فوتون و دانگ‌فنگ را برای رفع تعهدات ولوو FH500 به حواله‌داران پیشنهاد داده است.

سبد محصولات سایپادیزل درحال‌حاضر از چند محصول فوتون و دانگ‌فنگ تشکیل شده است. محصولات سنگین دانگ‌فنگ شامل کشنده‌های KL465 و KX520 هستند که جایگزین ولوو اف اچ ۵۰۰ در خط مونتاژ این شرکت شده‌اند. در سوی دیگر، کامیونت‌های فوتون M3 و M4 نیز توسط سایپادیزل مونتاژ می‌شوند. خریداران ولوو FH500 درصورت نبود بودجه کافی، می‌توانند به‌جای کشنده دانگ فنگ، کامیونت فوتون را خریداری کنند.

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سایپادیزل برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲، با حضور بیش از ۶۰ درصد از سهام‌داران حقیقی و حقوقی یکشنبه ۲۷ خردادماه در محل سالن همایش صنعتگران این شرکت برگزار شد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *