روز جهانی هری پاتر | روزی خاص برای طرفداران این فرنچایز

هر ساله تاریخ ۲ ماه مه به عنوان روز جهانی هری پاتر شناخته و توسط طرفداران این فرنچایز محبوب جشن گرفته می‌شود.

دنیای مسحورکننده و جذاب Harry Potter توجه افراد بسیار زیادی را در سراسر جهان به خودش جلب کرده و عشق به جادو و ماجراجویی را در بین مخاطبان بسیار زیادی القا کرده است. از مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز تا رفاقت میان هری، هرماینی و ران، این مجموعه توانسته تأثیری غیرقابل انکار روی بیننده‌ها و خواننده‎‌ها بگذارد.

روز هری پاتر هر ساله در تاریخ ۲ ماه مه میلادی جشن گرفته می‌شود که فرصتی بسیار خوب برای طرفداران این مجموعه به شمار می‌رود تا خودشان را در این دنیای جادوگری غرق کنند. امروز روز بسیار خوبی برای طرفداران به شمار می‌رود تا گرد هم بیایند و از این دنیای جادویی لذت ببرند.

مجموعه هری پاتر
فیلم‌های Harry Potter

فرنچایز «هری پاتر» با انتشار اولین کتاب آن در سال ۱۹۹۸ میلادی نوشته جی کی رولینگ شروع شد و به دنبال آن نیز اولین فیلم در سال ۲۰۰۱ میلادی به روی پرده سینماها آمد. با این حال، یک دهه بعد بود که روز هری پاتر به صورت رسمی نام‌گذاری شد.

نخست وزیر وقت بریتانیا یعنی دیوید کامرون، دوم ماه مه را به مناسب بزرگداشت نبرد هاگوارتز به عنوان روز هری پاتر نام‌گذاری کرد. برخلاف تصور عمومی، این روز با تاریخ تولد هری پاتر همزمان نیست بلکه یادآوری‌ای از شجاعت و مقاومت او در برابر سختی‌ها است.

در هر صورت، روز هری پاتر روزی است که طرفداران این مجموعه می‌توانند بار دیگر به سراغ کتاب‌ها یا فیلم‌های این مجموعه بروند و از تماشا یا خواندن آن‌ها لذت ببرند، مجموعه‌ای که بدون شک یکی از برجسته‌ترین فرنچایزهای تاریخ به شمار می‌رود.

منبع: thehansindia

PorfosorKingsbounty

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *