رئیس سابق آژانس امنیت ملی آمریکا به هیئت مدیره OpenAI پیوست

شرکت OpenAI اعلام کرد که «پاول میکی ناکاسونه»، ژنرال چهارستاره و بازنشسته ارتش ایالات متحده و رئیس سابق آژانس امنیت ملی (NSA)، به هیئت مدیره این شرکت پیوسته است.

ناکاسونه که توسط رئیس‌جمهور پیشین دونالد ترامپ به عنوان رئیس NSA منصوب شده بود، این سازمان را از سال ۲۰۱۸ تا فوریه سال جاری هدایت می‌کرد.

ناکاسونه پیش از ترک NSA، در یک مقاله از تمدید بخش ۷۰۲ قانون نظارت بر اطلاعات خارجی حمایت کرد، برنامه‌ای که نهایتاً در ماه آوریل توسط کنگره مجدداً تأیید شد. OpenAI اعلام کرد که ناکاسونه به کمیته امنیت و ایمنی شرکت که در ماه می توسط مدیرعامل «سم آلتمن» معرفی شد، خواهد پیوست و به عنوان اولویت اول به این کمیته کمک خواهد کرد.

ناکاسونه همچنین در تلاش‌های OpenAI برای درک بهتر چگونگی استفاده از هوش مصنوعی برای تقویت امنیت سایبری از طریق شناسایی و پاسخ سریع به تهدیدات سایبری، نقش ایفا خواهد کرد.

تغییرات در تیم امنیت OpenAI و وضعیت هیئت مدیره

جدایی‌های اخیر مرتبط با امنیت در OpenAI شامل «ایلیا سوتسکور»، هم‌بنیان‌گذار و دانشمند ارشد، که نقشی کلیدی در اخراج و بازگشت سم آلتمن در نوامبر داشت، و «یان لایکه» که در ایکس اعلام کرد «فرهنگ و فرآیندهای ایمنی جای خود را به محصولات پر زرق و برق داده‌اند»، می‌شود.

برت تیلور، رئیس هیئت مدیره OpenAI، در بیانیه‌ای گفت: «هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد تا تأثیرات مثبت بزرگی بر زندگی مردم داشته باشد، اما تنها زمانی می‌تواند این پتانسیل را محقق کند که این نوآوری‌ها به‌طور امن ساخته و مستقر شوند. تجربه بی‌نظیر ژنرال ناکاسونه در زمینه‌هایی مانند امنیت سایبری به هدایت OpenAI در دستیابی به مأموریت خود برای اطمینان از اینکه هوش مصنوعی عمومی به نفع تمام بشریت باشد، کمک خواهد کرد.»

هیئت مدیره OpenAI اکنون شامل ناکاسونه، آلتمن، آدام دی‌آنجلو، لری سامرز، برت تیلور، دکتر سو دزموند-هلمن، نیکول سلیگمن و فیدجی سیمو است. دی تمپلتون از مایکروسافت نیز دارای یک کرسی غیررأی‌دهنده به عنوان ناظر است.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *