تصاویر جدیدی از بی وای دی سانگ L پلاگین هیبرید منتشر شد

رسانه‌های چینی تصاویر جدیدی را از بی وای دی سانگ L پلاگین هیبرید منتشر کرده‌اند. این خودرو رقیبی برای تسلا مدل Y محسوب می‌شود و احتمال ورود نسخه پلاگین هیبرید آن به بازار کشورمان نیز وجود دارد. بی وای دی سانگ L، یک شاسی‌بلند جمع‌وجور است که در فرآیند ترکیبی، بردی معادل ۲۱۰۰ کیلومتر خواهد داشت. برد خارق‌العاده خودروهای بی‌وای‌دی، پس از آن صورت می‌گیرد که یک جنگ بین این خودروساز و جیلی بر سر تولید بهترین خودرو پلاگین هیبریدی شکل گرفت.

بی وای دی سانگ L پلاگین هیبرید با وجود برد بالا، قیمت مناسبی دارد. رسانه‌های چینی پیش‌بینی می‌کنند که نرخ پایه این خودرو، حدود ۱۲۰ هزار یوان معادل ۱۶۵۰۰ دلار آمریکا (۹۹۰ میلیون تومان) باشد. خودروهای بی‌وای‌دی با ارائه ترکیب جامعی از طراحی زیبا، مشخصات فنی مطلوب و قیمت مناسب، ارزش افزوده مناسبی را برای مشتریان به همراه دارند.

مشخصات بی وای دی سانگ L

سیستم هیبریدی بی‌وای‌دی سانگ L، از موتور ۱.۵ لیتری درون‌سوز و موتور الکتریکی تشکیل شده است. این موتورها به ترتیب ۹۹ و ۲۱۵ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کنند. انتظار می‌رود در دنیای واقعی، برد بی‌وای‌دی سانگ L پلاگین هیبرید از دو هزار کیلومتر فراتر رود. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو نیز ۲.۹ لیتر در صد کیلومتر عنوان شده است.

با وجود آن‌که سانگ L پلاگین هیبرید یک خودرو اقتصادی به شمار می‌آید اما در بخش عقب آن سیستم تعلیق مولتی‌لینک با چهاراتصال را شاهد هستیم. استفاده از این نوع سیستم تعلیق، باعث بهبود جذب ضربات و عملکرد پویا خواهد شد. این خودرو روی پلتفرم جدید بی‌وای‌دی موسوم به DM-i 5.0 PHEV توسعه یافته است و انتظار داریم تا سواری آن نسبت به مدل فعلی سانگ نرم‌تر باشد.

ابعاد این خودرو معادل ۴۷۸۰/۱۸۹۸/۱۶۷۰ میلی‌متر با فاصله بین دو محور ۲۷۸۲ میلی‌متر است که باعث می‌شود تا سانگ L، کمی بزرگتر از سانگ پلاس باشد. مشتریان می‌توانند این خودرو را با چرخ‌های ۲۲۵/۶۰ R18 یا ۲۳۵/۵۰ R19 سفارش دهند. وزن خودرو با توجه به تیپ انتخابی، بین ۱۹۳۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم است. چیدمان صندلی‌ها نیز به صورت ۲+۳ خواهد بود.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *