بی‌ام‌و از یک سگ رباتیک برای رفع مشکلات کارخانه‌اش استفاده می‌کند

کارخانه موتورسازی هامز هال بی ام و در بریتانیا به تازگی یک سگ رباتیک را برای رفع مشکلات خط تولید خودش به کار گرفته است.

SpOTTO محصول بوستون داینامیکس است، شرکتی که هیوندای در سال ۲۰۲۰ آن را به قیمت ۹۲۱ میلیون دلار خرید و سربازان رباتیک دوپا را برای ارتش ایالات متحده می‌سازد.

همچنین بخوانید: از بیگ‌داگ تا استرچ: نگاهی به سیر تکامل ربات‌های بوستون داینامیکس

SpOTTO از نام دو اتو گرفته شده است، گوستاو اتو، یکی از بنیانگذاران بی ام و، و پسرش نیکولاس، مخترع موتور درون‌سوز چهارزمانه. وظیفه این سگ رباتیک در کارخانه میدلندز انگلیس که سالانه ۴۰۰۰۰۰ موتور توربوی بی ام و و مینی تولید می‌کند، رفع مشکلات خطوط تولید است.

این ربات از حسگرهای بصری، حرارتی و صوتی برای تشخیص گرمای بیش از حد ماشین‌آلات و نشتی هوای فشرده استفاده می‌کند، که در صورت عدم کنترل ممکن است منجر به تعطیلی کارخانه یا ناکارآمدی کلی شود.

SpOTTO که می‌تواند از پله‌ها بالا برود، همچنین داده‌هایی را برای بی ام و جمع‌آوری می‌کند. این ربات در آینده ممکن است کارهای بیشتری مانند خواندن کنترل‌های آنالوگ به آن سپرده شود.

سگ رباتیک، دستاورد آسیایی‌ها

به نظر می‌رسد سگ‌های رباتیک، جریان فعلی انقلاب صنعت رباتیک را در اختیار دارند. نکته جالب آن‌که اکثر این ربات‌ها توسط شرکت‌های مستقر در کره جنوبی ساخته می‌شوند. یکی از این سگ‌ها به نام HOUND (سگ شکاری) موفق شد تا رکورد دو ۱۰۰ متر جهان را بشکند. این ربات توسط آزمایشگاه کنترل و طراحی ربات دینامیک مؤسسه علوم و فناوری پیشرفته کره (KAIST) طراحی و ساخته شده است. این ربات ۴۵ کیلوگرمی موفق‌شده تا ۱۰۰ متر را با میانگین سرعت ۱۸.۱۲ کیلومتر در ساعت و مدت زمان ۱۹.۸۷ ثانیه طی کند.

چینی‌ها نیز سعی کرده‌اند تا سهمی از بازار سگ‌های رباتیک داشته باشند. البته آن‌ها کار خود را به نحوی دیگر انجام می‌دهند. به عنوان مثال کمپانی چینی Weilan از یک سگ رباتیک به نام بیبی آلفا رونمایی کرده است. این سگ در واقع یه اسباب‌بازی هوشمند محسوب می‌شود.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *