بهره‌برداری از برخی پروژه‌های مسکونی و روبنایی شهر جدید ساحلی تیس در نیمه اول مردادماه امسال

ب گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی. سعید غفوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید با حضور در شهر جدید تیس ضمن بازدید از پروژه‌های مسکونی، ورودی شهر، بلوار۴۰ متری غربی شهر تا ساحل به طول ۳ کیلومتر، مبلمان و فضای سبز بلوار غربی ساحلی، عملیات اجرایی پروژه‌های ورزشی، فستیوال، پذیرایی و گردشگری ساحلی شهر جدید تیس، هماهنگی‌های لازم را برای سرعت دادن به این پروژه‌ها انجام داد و بر تسریع در تکمیل آنها تاکید کرد.

تیس نقطه آغازی بر اجرای شهرهای ‌جدید ساحلی

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تیس نقطه آغازی بر اجرای سکونتگاه‌های ساحلی است، ادامه داد: واحدهای مسکونی ویلایی در قطعات ۱۰۰۰ متری با ۲۷۰ متر زیربنا به تعداد ۸ قطعه تجهیز و مبلمان شده است.

ساختمان‌های مسکونی تیس سازگار با محیط زیست احداث می‌شود

وی افزود: در وضعیت فعلی ۳ قطعه از این قطعات به صورت کامل تجهیز و مبلمان شده و طراحی آن با الگوی مدرن و در عین حال بومی و سازگار با اقلیم، نمونه‌ای جذاب از اولین ساختمان مسکونی در این شهر گردشگری ساحلی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: در حال حاضر با حضور ۱۰پیمانکار و توسعه‌گر محلی فعال، ۵۰ واحد تجهیزات و ماشین آلات عمرانی سنگین و نیمه سنگین، فعالیت نیروهای متخصص در حوزه های مختلف به صورت مستقیم و تعداد بسیار بیشتری شاغلین غیر مستقیم و تبعی، شهر جدید تیس به بزرگترین کارگاه عملیات عمرانی استان سیستان بلوچستان تبدیل شده وبه خوبی پرچمداری سکونتگاه های جدید ساحلی را عهده دار است.

طراحی شهری تیس با حضور گروه‌های کارشناسی

به گفته غفوری، گروه‌های کثیری از مشاوران و طراحان شهری و معماری در سطح کشور به طراحی پروژه های این شهر جدید مشغول هستند.

بهره‌برداری از برخی پروژه‌های تیس در نیمه اول مردادماه امسال

این مقام مسئول توضیح داد: برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از این پروژه بزرگ و ریزپروژه‌های عملیاتی این شهر جدید ساحلی، شامل زیرساخت‌های انرژی، بلوارها و معابر شهری، دروازه ورودی، مبلمان و اثاثه شهری، پوشش گیاهی، روشنایی مسیرها و مراکز تفریحی و ورزشی به گونه ای است، که تا نیمه اول مردادماه سال جاری بخش زیادی از آنها به بهره برداری خواهد رسید.

وی توضیح داد: در گام اول برگزاری رویدادها و فستیوال های ورزشی ساحلی شامل فوتبال و والیبال ساحلی، برگزاری دو ماراتن ساحلی و موج سواری در دستور کار قرار دارد که منطبق بر رژیم اقلیمی منطقه و سیستم تابستانی موسمی و روزهای نسبتا خنک تر در مرداده ماه برگزار خواهد شد. 

غفوری تصریح کرد: با تمرکز براین شهر جدید به عنوان یکی از شهرهای جدید ساحلی، پیشرفتی چشمگیر در عملیات اجرایی و همچنین اشتغال زایی و ایجاد مراکز رفاهی و فراغتی و تفریحی در منطقه چابهار حاصل شده است. 

شایان ذکر است که همزمان با این پروژه‌های توسعه ای و رفاهی، عملیات ساخت یک محله از محلات مسکونی این شهر جدید در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال انجام است و به زودی بخشی از آنها به بهره برداری می رسد. 

رویکرود مدنظر برای همگامی ساخت زیرساخت، خدمات روبنایی و رفاهی و تفریحی با ساخت مسکن، موضوعی است که به عنوان رویکرد نوین در شهرهای جدید در دستور کار قرار گرفته و مانع از ایجاد شهرهای خوابگاهی و بدون وجود امکانات و خدمات رفاهی خواهد شد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *