باکس آفیس | غوغای انیمیشن Inside Out 2 در گیشه

انیمیشن سینمایی Inside Out 2 محصول پیکسار و دیزنی در اولین هفته اکرانش در گیشه توانست صدرنشین جدول باکس آفیس شود.

انیمیشن «درون و بیرون ۲» دنباله‌ای برای انیمیشن اصلی آن به شمار می‌رود و استودیو پیکسار مسئولیت ساخت آن را برعهده داشته است. این اثر سینمایی در اولین هفته اکرانش روی پرده سینماها، همانطور که پیش‌بینی می‌شد، توانست عملکرد بسیار درخشانی از خودش به جای بگذارد.

این انیمیشن سینمایی در هفته ابتدایی حضورش در گیشه‌های داخلی آمریکا موفق شد تا فروش ۱۵۵ میلیون دلاری را از آن خودش کند و با اقتدار در صدر جدول باکس آفیس این هفته قرار بگیرد. این اثر سینمایی همچنین در اکران خودش در گیشه‌های بین‌المللی توانست مبلغ ۱۴۰ میلیون دلاری را کسب کند. با احتساب فروش داخلی و بین‌المللی نیز می‌توان گفت که انیمیشن سینمایی «درون و بیرون ۲» در هفته ابتدایی فروش جهانی ۲۹۵ میلیون دلاری را کسب کرده است.

فیلم bad boys ride or die
فیلم Bad Boys: Ride or Die

فیلم Bad Boys: Ride or Die که هفته گذشته صدر جدول باکس آفیس را در اختیار داشت، این هفته و در دومین هفته حضورش روی پرده سینماهای داخل آمریکا به فروش ۳۳ میلیون دلاری دست پیدا کرد و نتوانست با انیمیشن «درون و بیرون ۲» رقابت کند و در رده دوم جدول باکس آفیس این هفته ایستاد. این فیلم با این فروش توانست فروش کلی داخلی‌اش را به رقم ۱۱۲٫۲ میلیون دلار برساند.

فیلم «پسران بد ۴» که با هنرنمایی مارتین لارنس و ویل اسمیت در نقش اصلی است، این هفته در اکرانش در گیشه‌های بین‌المللی موفق شد تا مبلغ ۳۰٫۸ میلیون دلار را کسب کند و فروش کلی بین‌المللی‌اش در این دو هفته را به رقم ۱۰۲٫۴ میلیون دلار برساند. با احتساب فروش داخلی و بین‌المللی، فروش جهانی این اثر سینمایی تاکنون از مرز ۲۱۴٫۶ میلیون دلار عبور کرده است.

فیلم kingdom of the planet of the apes
فیلم Kingdom of the Planet of the Apes

فیلم Kingdom of the Planet of the Apes که اثری تازه از این فرنچایز به شمار می‌رود و ششمین هفته اکرانش روی پرده سینماها را پشت سر می‌گذارد، این هفته توانست فروش ۵٫۲ میلیون دلاری را در داخل آمریکا کسب کند و فروش کلی داخلی‌اش را به رقم ۱۵۷٫۸ میلیون دلار افزایش بدهد.

فیلم «پادشاهی سیاره میمون‌ها» در اکران این هفته خودش در گیشه‌های بین‌المللی مبلغ ۳٫۴ میلیون دلار را کسب کرد و توانست فروش کلی‌اش در سینماهای خارج از آمریکا را به رقم ۲۱۶٫۷ میلیون دلار برساند. با احتساب فروش داخلی و بین‌المللی، این اثر تاکنون بیش از ۳۷۴٫۵ میلیون دلار فروخته است.

باکس آفیس | غوغای انیمیشن Inside Out 2 در گیشه - گیمفا
انیمیشن Garfield Movie

انیمیشن Garfield Movie که اثری تازه از سونی به شمار می‌رود، در اکران این هفته خودش که چهارمین هفته حضورش روی پرده سینماها به شمار می‌رود، توانست به فروش ۵ میلیون دلاری در گیشه‌های داخل آمریکا دست پیدا کند و فروش کلی داخلی‌اش را به رقم ۷۸٫۵ میلیون دلاری افزایش بدهد.

این انیمیشن سینمایی همچنین موفق شده تا مبلغ ۷٫۲ میلیون دلار را از فروش این هفته خودش در سینماهای بین‌المللی کسب کند و فروش کلی بین‌المللی‌اش را به رقم ۱۳۹٫۲ میلیون دلار افزایش بدهد. فروش جهانی این اثر با احتساب فروش داخل و خارج از آمریکای آن نیز مبلغ ۲۱۷٫۸ میلیون دلار است. در ادامه جدول کامل باکس آفیس این هفته آمده است.

جدول باکس آفیس هفته

نام فیلم فروش آخرهفته فروش جهانی تعداد هفته اکران
۱ Inside Out 2 ۱۵۵ ۲۹۵ ۱
۲ Bad Boys: Ride or Die ۳۳ ۲۱۴٫۶ ۲
۳ Kingdom of the Planet of the Apes ۵٫۲ ۳۷۴٫۵ ۶
۴ The Garfield Movie ۵ ۲۱۷٫۸ ۴
۵ Watchers ۳٫۶ ۲۳٫۲ ۲
۶ IF ۳٫۴ ۱۷۳٫۵ ۵
۷ Furiosa: A Mad Max Saga ۲٫۴ ۱۶۰٫۱ ۴
۸ The Fall Guy ۱٫۵ ۱۶۹٫۸ ۷
۹ The Strangers: Chapter 1 ۰٫۷۶ ۴۰٫۱ ۵
۱۰ Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring ۰٫۶۴ ۳٫۱ ۲
فروش فیلم‌ها به میلیون دلار است.

منبع: deadline – boxofficemojo

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *