ایلان ماسک در نشست با سهام‌داران تسلا نوید چندین محصول جدید را داد

ایلان ماسک به‌تازگی در طی نشست سالانه سهام‌داران تسلا اقدام به نمایش تصویری شماتیک از محصولات این شرکت کرد که در آن چندین محصول معرفی نشده وجود داشت. هنوز مشخص نیست که آیا شاهد به واقعیت پیوستن تولید انبوه این محصولات خواهیم بود یا خیر.

اسلایدشو ایلان ماسک حاوی محصولات جدید تسلا

نشست امسال سهام‌داران تسلا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود؛ زیرا جنجال‌های زیادی پیش از برگزاری آن پیرامون بسته پاداش ایلان ماسک مطرح بود. البته سهام‌داران این شرکت در نهایت با بسته ۵۶ میلیارد دلاری درخواست‌شده، موافقت کردند. ماسک نیز در طی سخنرانی خود اقدام به نمایش یک اسلاید کرد که در آن، چندین محصول فعلی تسلا همراه با سه محصول معرفی نشده به چشم می‌خورد.

تسلا در ماه‌های اخیر با کاهش فروش و مشکلات متعددی دست و پنجه نرم کرده است و معرفی محصولات جدید امری چندان دور از انتظار نبود. ماسک در همین رابطه گفته‌بود که شرکت تحت مدیریتش، مشغول کار روی خودروهای جدیدی در پشت پرده است. او همچنین گفته که محصولات آتی تسلا خاص خواهند بود.

در اسلایدشوی نمایش داده شده از سوی ایلان ماسک، دو خودرو با ارتفاع کم همراه با یک خودروی کشیده با ارتفاع بلندتر دیده‌می‌شود که ظاهری شبیه به ون دارد. با توجه به شمایل دستگاه، احتمال دارد با روبوتاکسی روبه‌رو باشیم که انتظار می‌رود در شهریور امسال به‌صورت رسمی رونمایی شود. تسلا چندی پیش اعلام کرده بود که قصد دارد محصولاتی اقتصادی‌تر را در اواخر سال ۲۰۲۴ و اوایل ۲۰۲۵ روانه بازار کند.

شایان‌ذکر است که تسلا در گذشته هم اقدام به نمایش محصولاتی احتمالی کرده بود که تاکنون خبری از آنها نشده است. برای مثال این شرکت چندی پیش از خودروهای کامپکت، ون‌های تجاری و حتی اتوبوس‌های تسلا صحبت کرده بود؛ اما وضعیت آنها هنوز مشخص نشده است. در سوی دیگر هم ایلان ماسک با چالش‌های حقوقی پیرامون بسته پاداش خود مواجه است و امکان پرداخت آن تا زمان رفع موانع قضائی وجود نخواهد داشت.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *