اپل هوش مصنوعی رونویسی صدا و خلاصه‌سازی را به iOS 18 می‌آورد

اپل سخت در تلاش است تا قابلیت‌های هوش مصنوعی را به دستگاه‌های خود اضافه کند. حالا در گزارش جدیدی گفته شده که احتمالاً اواخر سال جاری میلادی، غول فناوری قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی رونویسی صدا و خلاصه‌سازی را به بسیاری از دستگاه‌های خود اضافه خواهد کرد.

AppleInsider به نقل از افراد آشنا به موضوع گزارش داده است که اپل برای چندین سیستم عامل نسل بعدی خود، روی قابلیت‌های هوش مصنوعی رونویسی صدا و خلاصه‌سازی کار می‌کند. انتظار می‌رود که این ویژگی‌هایی جدید در اپلیکیشن‌هایی مانند Notes و Voice Memos باعث بهبود تجربه کاربران شوند.

اپل ظاهراً هم‌اکنون درحال آزمایش این قابلیت‌ها است و قصد دارد در اواخر سال ۲۰۲۴ آن‌ها را به iOS 18 ارائه کند. همچنین انتظار می‌رود که آن‌ها به برنامه‌های مربوطه در macOS 15 و iPadOS 18 نیز راه پیدا کنند.

اپل هوش مصنوعی را به Notes و Voice Memos می‌آورد

اپلیکیشن پیش‌فرض Voice Memos که در اکثر دستگاه‌های اپل حضور دارد، احتمالاً جزو اولین برنامه‌هایی خواهد بود که این قابلیت‌ها را دریافت می‌کند. نسخه‌های اولیه این برنامه یک رونوشت از صداهای ضبط‌شده را ارائه می‌کنند، که عملکرد آن مشابه ویژگی Live Voicemail اخیر این شرکت است.

همچنین قابلیت رونویسی صدا در کنار خلاصه‌سازی به نسخه بعدی اپ Notes نیز راه پیدا می‌کند. به گفته افرادی که به توسعه اپلیکیشن‌های اپل آشنا هستند، نسخه‌های پیش از انتشار هر دو برنامه دارای یک دکمه رونویسی اختصاصی به شکل حباب چت‌ها هستند که با ضربه‌زدن روی آن، رونویسی از صدای‌ضبط‌شده نمایش داده خواهد شد. با وجود این قابلیت‌ها، انتظار می‌رود که اپلیکیشن Notes داخلی اپل به یک ابزار کاربردی واقعی تبدیل شود.

«تیم کوک»، مدیرعامل اپل، اوایل این ماه تأکید کرد که ویژگی‌های هوش مصنوعی این شرکت «تمرکز تزلزل‌ناپذیری بر حفظ حریم خصوصی» خواهند داشت. همچنین مقالات تحقیقاتی خود اپل نشان می‌دهد که این شرکت درخواست‌های ساده هوش مصنوعی را مستقیماً روی دستگاه پردازش می‌کند، درحالی که درخواست‌های پیچیده‌تر به یک سرور شخص ثالث ارسال می‌شوند.

Notes و Voice Memos تنها برنامه‌هایی نیستند که شایعه شده است از هوش مصنوعی در iOS 18 بهره می‌برند. گزارش‌های دیگری نیز نشان می‌دهند که اپل درحال برنامه‌ریزی برای معرفی ویژگی‌های هوش مصنوعی بیشتر برای سیری (Siri) است که در نهایت می‌تواند متن‌ها را در برنامه Messages تجزیه‌وتحلیل و خلاصه کند. حتی ممکن است یک ویژگی خلاصه‌سازی صفحه وب جدید به سافاری اضافه شود.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *