اپل احتمالاً در سال ۲۰۲۵ ویژن پرو را به Apple Intelligence مجهز می‌کند

پاییز ۲۰۲۴، هوش مصنوعی اپل یا Apple Intelligence برای دستگاه‌های سازگار و مجهز به iPadOS 18 ،macOS Sequoia یا iOS 18 منتشر خواهد شد. اکنون طبق گزارش بلومبرگ، احتمال دارد هدست ویژن پرو نیز به این لیست اضافه شود، البته نسخه ویژن پروی این هوش مصنوعی ظاهراً سال ۲۰۲۵ منتشر می‌شود.

باتوجه‌به اینکه ویژن پرو پردازنده M2 و ۱۶ گیگابایت رم دارد، می‌توان گفت به لحاظ فنی قابلیت پشتیبانی از Apple Intelligence را دارد، بااین‌حال اپل در مراسم WWDC اشاره نکرد که ویژن پرو را به این هوش مصنوعی مجهز می‌کند. اکنون براساس گزارش «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، اپل روی استفاده از Apple Intelligence در رابط واقعیت افزوده این هدست کار می‌کند.

هوش مصنوعی Apple Intelligence در هدست ویژن پرو

سیستم‌عامل هدست ویژن پرو شبیه iPadOS است و اپل می‌تواند قابلیت‌های Apple Intelligence را در این هدست پیاده‌ کند. بااین‌حال مانع احتمالی در این هدست، تجربه کاربری آن است. شاید استفاده از هوش مصنوعی در محیط واقعیت ترکیبی ویژن پرو چالش‌هایی برای اپل به وجود بیاورد. ممکن است به همین دلیل این هوش مصنوعی‌ دیرتر به این هدست می‌آید.

از سویی، در مقایسه با تعداد مک‌هایی که می‌توانند از هوش مصنوعی اپل استفاده کنند و البته تعداد آیفون‌های ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس و سری آیفون ۱۶ که به این فناوری دسترسی پیدا خواهند کرد، تعداد هدست‌های ویژن پرو بسیار کم است؛ به همین دلیل مشخص نیست اپل حاضر است این فناوری را به این هدست بیاورد یا خیر.

هدست ویژن پرو ۸ تیرماه به بازار کشورهای شرقی، مانند چین، هنگ‌کنگ، ژاپن و سنگاپور، آمد و از ۲۲ تیرماه نیز در بریتانیا، کانادا، استرالیا، فرانسه و آلمان عرضه خواهد شد. همچنین گزارش‌های مختلف حاکی از آن است که اپل دارد برای توسعه دومین هدست خودش آماده می‌شود؛ بنابراین احتمال اینکه بخواهد Apple Intelligence را در هدست واقعیت ترکیبی‌اش قرار دهد، بیشتر می‌شود.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *