افزایش ۴۳ درصدی درآمد‌های گمرکی در دو ماهه نخست امسال

درآمد‌های وصولی گمرک و واریزی به خزانه در دو ماهه نخست سال جاری به ۳۱ هزار و ۲۲۲ میلیارد تومان رسید.

کد خبر : ۱۶۳۵۹۹

 به گزارش ایبنا از گمرک ایران، محمد رضوانی‌فر، رئیس کل گمرک ایران از افزایش ۴۳ درصدی درآمد گمرکی در سال جاری خبر داد و گفت: درآمد‌های وصولی گمرک و واریزی به خزانه در دو ماهه نخست سال جاری به ۳۱ هزار و ۲۲۲ میلیارد تومان رسید.

وی با اعلام اینکه درآمد‌های وصولی گمرک و واریزی به خزانه در دو ماهه نخست سال جاری به ۳۱ هزار و ۲۲۲ میلیارد تومان رسید، اظهار داشت: این میزان درآمد وصولی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳درصد افزایش داشته است.

رضوانی‌فر در خصوص میزان حقوق ورودی وصولی کالا‌ها در دو ماهه نخست سال جاری، افزود: میزان حقوق ورودی وصولی کالا‌ها در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۷۲ درصد افزایش به رقم ۱۱ هزار و ۸۹۹ میلیارد تومان رسید.

رئیس گمرک اعلام کرد: میزان حقوق ورودی وصولی کالا‌ها به علاوه خودرو، گوشی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار و ۲۲ ردیف درآمدی گمرک در دو ماهه ابتدایی امسال ۱۶ هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی گفت: میزان مالیات بر ارزش افزوده وصولی در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳ به میزان ۱۴ هزار و ۲۷۲ میلیارد تومان بوده که ۱۳ درصد افزایش داشته است.

 

منبع: ایرنا

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *