اطلاعات جدیدی از سیستم Archetypes بازی Metaphor: ReFantazio منتشر شد

پس از انتشار تریلر جدید بازی Metaphor: ReFantazio، حالا سازندگان اطلاعاتی جدید درباره این اثر به اشتراک گذاشته‌اند.

طی مراسم Summer Game Fest و رویداد اختصاصی SEGA، آقای کاتسورا هاشینو (Katsura Hashino)، کارگردان بازی Metaphor: ReFantazio اطلاعاتی درباره الگوهای این اثر (Archetypes) ارائه کرد. این الگوها، روش‌ها و کلاس‌های مختلف را تعریف کرده و قابلیت‌های متفاوتی به بازیکنان می‌دهند.

اطلاعات جدیدی از سیستم Archetypes بازی Metaphor: ReFantazio منتشر شد - گیمفا

۱۴ نسل الگو (Archetype Lineages) در بازی وجود دارند. چهار تا از آن‌ها که Seeker، Mage، Thief و Brawler هستند، در لایواستریم بازی دیده می‌شوند. کارگردان بازی همچنین جزئیاتی در مورد دیگر Archetype Lineageها ارائه کرد. Warrior، که در حمله با شمشیر تبحر دارد، Knight متخصص دفاع کردن می‌باشد، Healer توانایی احیا دارد، Commander تشکیلات را فرماندهی کرده و از دیگران پشتیبانی می‌کند و Gunner که می‌تواند ضربات سنگینی از راه دور به دشمنان وارد کند. همچنین دو الگوی Merchant و Faker نیز در بازی وجود دارند که نقش‌های بسیار جالبی برای آن‌ها تعریف شده است. Merchent، حملاتی «مرتبط با پول» وارد می‌کند و Faker در حرکات گمراه کننده استاد است. هر کدام از این بیلدها، دارای سلاح‌های منحصر به فرد هستند.

وقتی که یک Archetype فعال شود، درختی در Akademeia شروع به رشد کردن و شاخه زدن می‌کند. بازیکنان می‌توانند Archetypeهای خود را تغییر دهند و با این کار، تمام افرادی که در Party حضور دارند به آن‌ها دسترسی پیدا خواهند کرد. با جمع‌آوری XP از طریق مبارزه و قدرتمند کردن روابط، می‌توانید سطح‌ها جدیدی از Archetypeها را باز کنید. به عنوان مثال، با قوی‌تر کردن رابطه خود با فردی متخصص در جادو به Magic Seeker، که دارای قدرتمندترین حملات بر پایه جادو است، دسترسی پیدا خواهید کرد.

اطلاعات جدیدی از سیستم Archetypes بازی Metaphor: ReFantazio منتشر شد - گیمفا

سیستم Synthesis، اجازه ترکیب Archetypeهای یک تیم را به بازیکنان می‌دهد. با انجام این کار، بیلدهای مختلف به قابلیت‌هایی دست پیدا می‌کنند که در حالت عادی امکان استفاده از آن‌ها وجود نداشت. البته با بهره گرفتن از سیستم Synthesis، شخصی که قابلیت خود را به هم‌تیمی‌اش اهدا کرده، دچار ضعف در آن بخش خواهد شد.

به گفته سازندگان، بازی Metaphor: ReFantazio می‌تواند بسیار چالشی و سخت باشد. دشمنان در Dungeonها می‌توانند بازیکنان را محاصره کرده و باس‌ها به اجبار آن‌ها را وارد یک مبارزه خواهند کرد. همچنین انسان‌هایی در بازی حضور دارند که مقابله با آن‌ها احتیاج به دقت دارد. البته بازیکنان در هر کجا از بازی می‌توانند درجه سختی را تغییر دهند. همچنین در صورت گم شدن یا از دست دادن سر نخ، با انتخاب گزینه Retry می‌توان ماموریت را از ابتدا شروع کرد.

اطلاعات جدیدی از سیستم Archetypes بازی Metaphor: ReFantazio منتشر شد - گیمفا

یک سیستم آنلاین نیز در بازی وجود دارد که بازیکنان با بررسی آن می‌توانند روشی که دیگر تیم‌ها برای پاکسازی یک Dungeon به کار برده‌اند را مشاهده کنند.

بازی Metaphor: ReFantazio در تاریخ ۱۱ اکتبر ۲۰۲۴ (۲۰ مهر ۱۴۰۳) برای کنسول‌های پلی استیشن ۵، پلی استیشن ۴، ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. تریلر جدید این اثر را که در Summer Game Fest 2024 به نمایش گذاشته شده در این نشانی می‌توانید تماشا کنید. همچنین به‌تازگی از سیستم مورد نیاز این عنوان رونمایی شده است.

snowgirl

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *