اطلاعاتی از ایده‌های داستانی My Adventures with Superman منتشر شد

سازندگان انیمیشن سریالی تحسین شده My Adventures with Superman به صحبت درباره به کار گیری ایده جهان‌های موازی پرداخته‌اند.

در حالی که تمام طرفداران دی‌سی منتظر آغاز DCU با فیلم اختصاصی سوپرمن در سال ۲۰۲۵ میلادی هستند اما تا آن زمان می‌توانیم به تماشای انیمیشن سریالی My Adventures with Superman بپردازیم که توسط تیمی بسیار خلاق و دوست داشتنی تهیه شده و فصل نخست آن در سال میلادی گذشته از طریق شبکه Adult Swim به پخش در آمد که واکنش‌های عموماً مثبتی را در پی داشته است. موفقیتی که راه را برای ساخت فصل دوم آن هموار کرده و در نظر دارد تا ایده جهان‌های موازی را به شکلی متفاوت به تصویر بکشد.

در جریان فصل نخست شاهد روزهای نخستی بودیم که کلارک کنت به سوپرمن تبدیل شده و به طبع با مسائل و مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند. همچنین متوجه شدیم که به لطف ایده جاه‌طلبانه جهان‌های موازی، نه تنها تیمی از لوئیس لین‌ها وجود دارد که به پیدا کردن سوپرمن در جهان‌های مختلف می‌پردازند، بلکه مسیری برای کلارک کنت وجود دارد که در صورت قدم گذاشتن در آن می‌تواند با وقایع شوم و نفرین شده‌ای مواجه شود. حال یکی از شوارنرهای این مجموعه یعنی جیک وایات فاش کرده که آن‌ها هیچ برنامه‌ای برای نمایش چنین مفهوم گسترده‌ای از جهان‌های موازی نداشته‌اند.

نکته جالب ماجرا در این است زمانی که مشغول گردآوری تیمی از لوئیس لین‌ها بودیم، به هیچ وجه از مفهوم و جایگاه جهان‌های موازی در نزد طرفداران دی‌سی اطلاع نداشتیم. ما در ابتدا برنامه داشتیم که گروهی از رید ریچاردزهایی همچون مارول داشته باشیم که بتوانند وقایع جذابی را به تصویر کشیده و نوعی رقابت را به وجود بیاورند. بنابراین به هیچ عنوان به میزان محبوبیت جهان‌ها موازی فکر نکرده بودیم.

او ادامه می‌دهد که ایده جهان‌های موازی برای پرداخت بیشتر به رابطه کلارک و لوئیس بنا نهاده شده است.

دلیلی که ما می‌خواستیم چنین ایده‌ای را به شکل متفاتی استفاده نماییم، به رابطه کلارک و لویس و چالش‌های بین آن‌ها مربوط می‌شد.

شیوه نمایش جهان‌های موازی و ایده داستانی My Adventures with Superman شاید که یکی از جذاب‌ترین مفاهیم در سینمای و تلویزیون امروز ژانر ابرقهرمانی لقب بگیرد. رویکردی که بدون هیچ اضافه گویی موفق شده تا بیش از پیش به شخصیت پردازی سوپرمن و معشوقه او کمک نماید و باید دید که این مسئله در فصل دوم چگونه بسط و گسترش پیدا خواهد کرد.

منبع: کامیک‌بوک

B-manپروفسور بی سواد

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *