اسکای ول HT-i‌ پلاگین هیبرید، پروژه جدید شرکت نبکا برای بازار ایران

شرکت نبکا تصمیم دارد تا محصولی جدید به‌نام اسکای ول HT-i‌ را روانه بازار ایران کند. این خودرو یک کراس‌اوور پلاگین هیبریدی است که شانس موفقیت بیشتری در کشورمان دارد. شرکت نبکا پیش از این تصمیم داشت تا یک کراس‌اوور برقی به نام اسکای ول ET5 را روانه بازار کند که در این امر شکست خورد.

شرکت نبکا پس از شکست در عرضه خودروهای برقی، متوجه شده است که بازار ایران و مشتری ایرانی از خودروهای برقی استقبال نمی‌کنند. ازاین‌رو محصول جایگزین آن‌ها برای بازار، یک خودرو پلاگین هیبریدی همانند تیگو ۸ پرو e پلاس خواهد بود. اسکای ول HT-i‌ درصورت اتمام شارژ باتری‌هایش، می‌تواند انرژی ازدست‌رفته با استفاده از فعالیت موتور بنزینی و سوزاندن سوخت جبران کند. با توجه به اینکه زیرساخت ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی در ایران به‌صورت گسترده وجود ندارد، بدیهی است که شانس موفقیت اسکای ول HT-i‌ در بازار ایران بیشتر از اسکای ول ET5 خواهد بود.

قوای فنی اسکای ول HT-i‌

اسکای ول اچ‌تی-آی به ترکیبی از موتور ۱.۵ لیتری چهارسیلندر تنفس طبیعی و موتور الکتریکی مجهز است. موتور بنزینی این خودرو توسط بی‌وای‌دی تأمین شده است که حداکثر ۱۱۰ اسب‌بخار قدرت و ۱۳۵ نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. حداکثر راندمان موتور الکتریکی نیز ۱۷۶ اسب‌بخار قدرت و ۳۰۰ نیوتن‌متر گشتاور اعلام شده است. اسکای ول HT-i‌ یک خودرو دیفرانسیل جلو به حساب می‌آید، ازاین‌رو قابلیت بیراهه‌نوردی ندارد. شتاب صفر تا صد این خودرو نیز ۷.۹ ثانیه اعلام شده است.

اسکای ول HT-i‌ با دو پکیج باتری عرضه می‌شود که به‌ترتیب ۲۱.۷ و ۳۲.۷ کیلووات‌ساعت ظرفیت دارند. پکیج باتری نخست برد ۱۱۵ کیلومتر و پکیج باتری دوم برد ۲۰۵ کیلومتر را در حالت تمام الکتریکی به راننده ارائه می‌دهد. هنوز مشخص نیست که نبکا کراس‌اوور پلاگین هیبریدی خود را با کدام پکیج باتری به ایران عرضه می‌شود. برد اسکای ول اچ‌تی-آی با باتری‌های شارژشده و باک سوخت پر، بیشتر از ۱۲۶۰ کیلومتر اعلام شده است. مصرف ترکیبی این خودرو نیز حدود ۶ لیتر در هر صد کیلومتر است.

امکانات و تجهیزات

اسکای ول HT-i‌ از سیستم چندرسانه‌ای توسعه داده شده توسط هواوی به‌همراه نمایشگر ۱۲.۸ اینچی بهره می‌برد. سیستم ورود و استارت بدون کلید، رادار نگهدارنده بین خطوط، ترمز خودکار اضطراری و کروز کنترل تطبیقی نیز ازجمله دستیارهای راننده در این کراس‌اوور هستند.

سیستم تهویه اتوماتیک، درب صندوق برقی، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین عقب، چراغ‌های LED،‌ نورپردازی داخلی با ۱۲۸ رنگ، سنسور نور، بلوتوث، دستیار صوتی و سانروف دیگر تجهیزات کراس‌اوور جدید نبکا را تشکیل می‌دهند. قیمت اسکای ول اچ‌تی-آی در چین بین ۱۴۶.۸۰۰ الی  ۲۴۲.۸۰۰ یوان است که معادل ۱,۱۷۴,۴۰۰,۰۰۰ الی ۱,۹۴۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان می‌شود.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *