استارتاپ Humane ظاهراً در حال مذاکره با HP برای فروش شرکت با قیمت یک میلیارد است

به گزارش نیویورک تایمز، Humane حدود یک هفته پس از انتشار نظرات منفی در مورد پین هوش مصنوعی ۶۹۹ دلاری خود، مذاکراتی را با HP برای فروش شرکت با قیمتی بیش از یک میلیارد دلار آغاز کرده است.

گجت هوش مصنوعی جنجالی AI Pin استارتاپ Humane تاکنون حدود ۱۰ هزار واحد از هدف ۱۰۰ هزار واحدی خود را به فروش رسانده است.

آیا HP، استارتاپ Humane را تصاحب می‌کند؟

پیشتر نیز در گزارش مشابهی از بلومبرگ به این موضوع اشاره شده بود که استارتاپ Humane به‌دنبال فروش شرکت خود با قیمتی بین ۷۵۰ میلیون تا ۱ میلیارد دلار است. HP قبلاً سخت‌افزار Palm و سیستم‌عامل webOS را با قیمت ۱.۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰ خریداری کرده است و تمامی تولیدات و پشتیبانی‌های مرتبط با Palm را سال بعد به‌دلیل فروش ضعیف متوقف کرد. اکنون webOS متعلق به LG است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مدیران Humane مجبور بودند از بسته‌های یخ برای خنک کردن AI Pin و افزایش مدت زمان کارکرد آن استفاده کنند.

استارتاپ Humane به رهبری کارمندان سابق اپل، عمران چودری و بثانی بونجورنو، به انتقادات مربوط به محصول خود واکنش خوبی نشان نداده است و نقدهای منفی را به‌دلیل عدم خوش‌بینی‌شان سرزنش کرده است. AI Pin به‌طور گسترده‌ای به‌دلیل عدم تحقق انتظارات مورد ادعا، مورد انتقاد قرار گرفت و شرکت نیز اخیراً به مشتریان خود ایمیل زده است تا آنها را از خطر ایمنی آتش‌سوزی کیس شارژ دستگاه آگاه کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که Humane در ماه فوریه یک مهندس ارشد نرم‌افزار خود را به دلیل سوال کردن درباره آماده بودن دستگاه برای عرضه نیز اخراج کرده است. تایمز اعلام کرد که این اقدام به دلیل نقض سیاست‌های شرکت بوده که کارکنان را از صحبت منفی درباره Humane منع می‌کند. کارکنان سابق و فعلی این استارتاپ اعلام کردند که چودری و بونجورنو هشدارها درباره عمر باتری ضعیف و مصرف بالای انرژی AI Pin را نادیده گرفته و بیشتر ترجیح می‌دادند به جای انتقاد، خوش‌بینی را دنبال کنند.

به‌گزارش تایمز، Humane تا اوایل آوریل حدود ۱۰ هزار سفارش برای AI Pin دریافت کرده است، که به‌طور قابل توجهی از هدف فروش ۱۰۰ هزار واحدی امسال عقب مانده است.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *