ارزش گمرکی آئودی Q4 e-tron اعلام شد؛ یکی از گران‌ترین وارداتی‌های جدید

گمرک ایران ارزش خودروهای وارداتی و الکتریکی آئودی را اعلام کرد. براساس اعلام گمرک ایران، ارزش گمرکی آئودی Q4 e-tron برای تیپ ۵۰ معادل ۳۸۴۰۰ یورو و برای تیپ ۴۰ معادل ۳۸۰۰۰ یورو اعلام شده است. ارزش گمرکی یک پارامتر مهم در تعیین قیمت خودروهای وارداتی محسوب می‌شود که براساس آن قیمت نهایی خودرو محاسبه خواهد شد.

با نگاهی به رقم ارزش گمرکی آئودی Q4 ئی‌ترون و نرخ ارز در بازار آزاد، می‌توان گفت که قیمت آئودی Q4 e-tron برای تیپ ۵۰ معادل دو میلیارد و ۵۳۵ میلیون تومان است. آئودی Q4 e-tron تیپ ۴۰ نیز دو میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان قیمت دارد. با اضافه‌شدن مواردی همچون مالیات، عوارض نوسازی خودروهای فرسوده و همچنین عوارض گمرکی، می‌توان انتظار داشت که قیمت آئودی Q4 ئی‌ترون به حدود ۴ میلیارد تومان نیز برسد.

نگاه اولیه به آئودی Q4 e-tron

آئودی Q4 ئی‌ترون اسفندماه ۱۴۰۲ توسط شرکت نادین‌خودرو در تهران رونمایی شد. این خودرو یک کراس‌اوور لوکس و الکتریکی است که در میان انبوهی از خودروهای درون‌سوز، گزینه متمایزی محسوب می‌شود. البته قیمت بالای آئودی Q4 e-tron در مقایسه با رقبایش، باعث می‌شود تا این خودرو گزینه‌ای برای اقشار پردرآمد جامعه باشد. خرید این خودرو الکتریکی لوکس و گران‌قیمت، راهی ساده برای جلب نگاه‌ها در خیابان‌ها است.

همان‌گونه که در ابتدای مطلب مشاهده کردید، آئودی Q4 e-tron با دو تیپ ۴۰ و ۵۰ به ایران خواهد آمد. تیپ ۴۰ این خودرو از تک موتور الکتریکی با ۲۰۴ اسب‌بخار قدرت و ۳۱۰ نیوتن‌متر گشتاور بهره می‌برد. تیپ ۵۰ نیز قوی‌ترین نسخه آئودی Q4 ئی‌ترون است که دو پیشرانه برقی دارد. حداکثر راندمان این پیشرانه‌ها ۳۱۳ اسب‌بخار قدرت و ۴۷۲ نیوتن‌متر گشتاور است.

وظیفه تامین انرژی موتورهای الکتریکی را در هر دو تیپ، پکیج باتری ۸۴ کیلووات ساعتی برعهده دارد. برد تیپ ۴۰ با این باتری‌ها معادل ۶۰۵ کیلومتر است و مدل ۵۰ نیز بردی برابر با ۵۶۰ کیلومتر خواهد داشت. دستیار صوتی اختصاصی آئودی، هدآپ دیسپلی با واقعیت مجازی، سیستم صوتی به همراه نمایشگر لمسی با اندروید اتو و اپل کارپلی، کلاستر دیجیتال، سیستم صوتی با هشت بلندگو و نورپردازی داخلی بخشی از امکانات آئودی Q4 ئی‌ترون هستند.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *