دو گروه رسانه‌ای بزرگ تفاهم‌نامه‌ای با خالق هوش مصنوعی ChatGPT امضا کردند

شرکت OpenAI خالق هوش مصنوعی ChatGPT با دو گروه رسانه‌ای بزرگ The Atlantic و Vox Media توافق‌نامه‌ای امضا کرده است که به‌موجب آن می‌تواند از مقاله‌های این دو رسانه بزرگ برای آموزش چت‌بات خود استفاده کند.

خالق ChatGPT با سرعت درحال امضا کردن تفاهم‌نامه با رسانه‌های مختلف است تا بتواند از محتواهای آنها برای آموزش هوش مصنوعی خود استفاده کند. اگر شرکتOpenAI   بدون امضا قرارداد از اطلاعات رسانه‌ها بدون داشتن مجوز برای آموزش هوش مصنوعی خود استفاده کند، با این کار قوانین کپی‌رایت را نقض کرده است. در نیتجه این شرکت درتلاش است تا مراحل ارتقا هوش مصنوعی خود را به‌صورت قانونی پیش ببرد.

این شرکت تاکنون با خبرگزاری‌های مختلفی ازجمله News Corp (وال استریت ژورنال، نیویورک پست، و دیلی تلگراف)، اکسل اسپرینگر (Business Insider و Politico)، DotDash Meredith Investopedia، Food & Wine، و InStyle، فایننشال تایمز و آسوشیتدپرس تفاهم‌نامه امضا کرده است.

شرکتOpenAI با رسانه‌ها قرارداد می‌بندد

همانطور که گفته شد شرکتOpenAI  حالق هوش مصنوعی ChatGPT با گروه‌های رسانه‌ای مختلف، قراردادهایی تنظیم کرده است تا از محتوای آنها استفاده کند. به‌نظر می‌رسد که رقم موافقت شده برای این قراردادها متفاوت است. برای مثال تفام نامه نیوز کورپ با OpenAI برای پنج سال آینده رقمی درحدود ۲۵۰ میلیون دلار تخمین زده شده است. این در حالی است که قرارداد با فایننشال‌ تایمز رقمی بین ۵ تا ۱۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

در قراردادها، ننحوه نمایش محتوا در چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT مشخص می‌شود. برای مثال برای گروه رسانه‌ای Vox Media، در نقل قول‌هاپیوندهایی به وب‌سایت‌ها داده می‌شود. گروه رسانه‌ای Vox Media نیز اعلام کرده است که طی هفته‌های آتی، اشتراک گذاری محتوا را با خالق ChatGPT آغاز می‌کند.

این در حالی است که گروه رسانه‌ای The Atlantic نیز  در حال توسعه‌ وب‌سایت جدیدی با نام Atlantic Labs است. در این وب‌سایت ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *